Slovan ve dvou zápasech proti favoritům inkasoval šestnáct branek

Slovan Bratislava prohrál doma oba zápasy proti favoritům. Nejprve inkasoval devět branek proti CSKA Moskva, nyní jej rozdrtil i Petrohrad.

Po pěti výhrách čtyři porážky

Slovan měl ještě nedávno vynikající formu. Vyhrál pět zápasů v řadě a v rámci Západní konference se dokonce dostal na postupové pozice.

O osm dní později je ale znovu vše jinak. Jediný slovenský účastník v Kontinentální hokejové lize nezvládl čtyři zápasy v řadě a znovu se propadl mimo elitní osmičku.

Porážky z Moskvy proti Spartaku a ze Soči mrzet tolik nemusí, ovšem dvě jasné porážky proti gigantům už trochu ano. Svěřenci kouče Vladimíra Országha inkasovali nejprve proti moskevskému CSKA devět branek, sedmi góly jej poté dnes rozebral Petrohrad.

• V prvním utkání chytal Marek Čiliak, už v sedmé minutě ale po třetí brance přepustil místo Jakubu Štěpánkovi. Ten ale inkasoval ještě šest branek a nakonec tak z toho byl již zmíněný debakl 0:9.

Dva góly v oslabení

CSKA sice neskórovalo v přesilovce, dvakrát ovšem udeřilo v oslabení. Nejproduktivnějším hráčem byl Jannik Hansen a Linden Vey. Prvně jmenovaný si připsal gól a dvě asistence, kanadský útočník naopak k asistenci přidal dvě branky.

Do druhého střetnutí už od první minuty nastoupil Jakub Štěpánek, ani on si ale ideálně nevedl. Dvaatřicetiletý gólman odchytal celé střetnutí, ve dvou duelech tak inkasoval třináct branek. Dva góly si v tomto utkání připsal Sergej Plotnikov, tři asistence poté zapsal Nikita Gusev.