Slovan prohrál v Moskvě po hrozivé chybě obránce Eberta

Slovan Bratislava byl blízko k bodu na ledě moskevského CSKA. Po hrozivé chybě obránce Eberta ale inkasoval rozhodující gól 12 vteřin před koncem.

Slovan v hrozivém stavu

Chtěl hrát o play-off, po čtvrtině sezóny to ale zatím na úspěch nevypadá. Slovan je v Západní konferenci na předposledním, dvanáctém místě a na postupovou příčku ztrácí už nyní osm bodů.

Slovenský zástupce v KHL prohrál již osmé utkání z posledních devíti, dnes nezvládl duel na ledě moskevského CSKA. Slovan přitom šel do vedení, už ve 4. minutě dorazil ránu Smoleňáka Tomáš Hrnka.

V 8. minutě ovšem bylo srovnáno, parádní přihrávku Andronova zužitkoval Roman Ljubimov. A na začátku druhé části už favorit vedl, Mazance tentokrát překonal Valerij Ničuškin.

• Vyrovnání a hrozivá chyba Eberta

Slovan nehrál vůbec zle a držel s Moskvou krok. Na střely nakonec prohrál 43 – 23, přesto ve 45. minutě dokázal vyrovnat. Po úžasné přihrávce Kašpara se trefil obránce Simon Despres.

Rozhodnout mohl Kaprizov, puk ale do prázdné branky nedostal. Přesto nakonec domácí v závěru udeřili. Dvacet vteřin před koncem se vhazovalo před Johanssonem, hosté dokonce vyhráli buly, jenže Ebertovi puk z útočného pásma utekl.

U puku byl dříve, nesmyslně ale přihrával na druhou stranu a o kotouč přišel. K němu se tak dostal Ivan Tělegin a dvanáct vteřin před koncem rozhodl o tom, že Slovan znovu zůstává bez bodu, v Moskvě prohrál 3:2.