Slovan je po jasné porážce ze hry o play-off

Slovan Bratislava se letos do play-off KHL nepodívá. Po jasné porážce od Viťjazu skončí s největší pravděpodobností až na desáté pozici.

Další utkání po necelých čtyřiadvaceti hodinách

Slovan bodoval desetkrát v řadě, z toho devět duelů dokázal vyhrát. Díky tomu se tak přiblížil nejlepší osmičce v Západní konferenci. Jenže na konci už slovenskému zástupci v KHL došel dech. Slovan nezvládl čtyři z posledních pěti duelů a do vyřazovacích bojů se nakonec nepodívá.

Po včerejším těžkém duelu s Dynamem Moskva ho dnes čekal další náročný duel, duel o vše. Proti byl Podolsk a hrálo se hned o šest bodů, jelikož i Podolsk je přímým konkurentem Slovanu v boji o play-off. Tedy byl.

Už odpoledne své těžké zápasy zvládly Soči a Jokerit, tím se šance na play-off rapidně snížily. Přesto naděje stále žila.

• Došly síly

Podolsk začal v Bratislavě dobře a už ve 4. minutě šel do vedení po trefě Kopejkina. Na ni sice dokázal odpovědět ještě v první části přesně pálící Lušňák, ze strany domácích to ale co se střílení branek bylo vše. Puk už následně putoval jen do branky domácích týmu.

Slovanu došly i poslední síly a i když ještě po druhé části živil za stavu 1:3 naději, v polovině poslední třetiny bylo definitivně rozhodnuto. Podolsk celkem nastřílel šest branek, jednou asistencí se na tomto debaklu podílel i český útočník Roman Horák.

Svěřenci trenéra Miloše Říhy se tak letos do play-off KHL nepodívají. To Podolsk má k němu po jasné výhře velmi blízko.

Slovan Bratislava – Viťjaz Podolsk 1:6 (1:1, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 11. Lušňák (Skalický) – 4. Kopejkin (Jacenko, Kempe), 23. Jacenko (Švec-Rogovoj), 36. Jacenko (Švec-Rogovoj, Gimajev), 44. Afinogenov (Makejev), 46. Pankov (Švec-Rogovoj), 50. Kempe (M. Aaltonen, Horák)