Slováci začali MS vítězně, Maďarsko bylo bez šancí

Slovensko vstoupilo do šampionátu vítězně, dnes dopoledne porazilo Maďarsko s přehledem 4:1 a do skupiny B zapsalo první tři body.

Maďarsko bylo nepříjemné

Na úvod Slovensko mělo rozhodně přijatelného soupeře, dnešní hokej se ovšem natolik vyrovnává, že duel nemohl náš soused vůbec podcenit.

A také ho nepodcenil. Do první velké šance se dostal v přesilové hře Bakoš, puk napálil do boční sítě. Následně měl další velkou příležitost, odkrytou branku ale trefit nedokázal. V 8. minutě už se však favorité radovali, po dobré práci Graňáka dorazil puk do poloprázdné klece.

Jenže Maďaři dokázali brzy srovnat. Ve 14. minutě objel branku Bartalis, Galló vypálil a od brusle Banhama se kotouč doplazil do brány. Vše se událo v přesilové hře a duel tak začal opět od nuly.

• Rozhodujícím prvkem Jurčo

V 18. minutě Slováci vyhráli vhazování, Sekera vypálil a Jurčo šikovnou tečí poslal favorita znovu do vedení. Tato branka se vlastně dá označit jako vítězná.

Slováci předváděli dobrý hokej a měli několik šancí na zvýšení. Uklidňující branku ale vsítili až čtyři minuty před druhou pauzou. Sekera si zahrál na útočníka, Jurčo mu puk po krásné otočce vrátil a Rajna neměl šanci.

Maďaři se ovšem nemínili vzdát a ve třetí třetině byli aktivnější, a to i díky přesilovkám. Skvěle ovšem chytal Konrád a puk za svá záda nepropustil. Naopak v power-play maďarské reprezentace poslal puk do brány Patrik Lušňák a tak Slovensko nakonec nepříjemné Maďarsko porazilo 4:1.

Slovensko – Maďarsko 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Marcinko (Graňák, Dravecký), 18. Jurčo (Sekera, Marinčin), 36. Sekera (Jurčo, Marinčin), 58. Lušňák (Hrnka) – 14. Banham (Galló, Bartalis)