Slováci po bitvě berou s Itálii dva body, na závěr fiasko s hymnou

Slovensko se trápilo a Itálii porazilo až po prodloužení. Po utkání navíc došlo k fiasku, němečtí organizátoři pustili špatnou hymnu a k té správné nakonec nedošlo.

Na úvod trápení

Slováci sice šli brzo do vedení, střelu Jánošíka dorazil Michel Miklík. Vzápětí ale mohlo být vyrovnáno, Hudáček v jasné šanci dokázal vychytat Franka.

Favorité byli aktivnější, ale další gól dlouho nemohli přidat. Miklíkův pokus v přesilové hře skončil na brankové čáře a tak se z nečekaného vyrovnání radovali Italové.

Frigo z úhlu vypálil, Hudáček puk jen vyrazil a Morini ho ideálně sklepl za záda slovenského gólmana. Tři minuty po druhé přestávce pak všechny šokoval Frigo a poslal Itálii do vedení.

• A dlouho to vypadalo na to, že Itálie dokráčí k senzačnímu vítězství. Obrovskou chybu ale v předposlední minutě předvedl jinak vynikající gólman Bernard. Ten po nahození zachytil puk do lapačky, přitom ale mohl rozehrát na tři volné spoluhráče.

Konalo se tak buly a po něm padl vyrovnávací gól. Po střele Sersena dorazil puk do brány Libor Hudáček. Slováci si tak zajistili bod a v prodloužení získali i ten druhý. Od modré vypálil Čerešňák a gólman Bernard na jeho ránu nedosáhl.

Fiasko po utkání

Slováci tedy zvítězili 3:2 po prodloužení, hymny se ale nedočkali. Němečtí organizátoři nejprve zahráli hymnu jinou, poté přišlo oznámení, že žádná hymna nebude.

Na výsledku to ale nic nemění, Slováci se trápili, ale dva body nakonec získali.

Slovensko – Itálie 3:2 po prodloužení (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Miklík (Jánošík), 59. L. Hudáček (Miklík, Sersen), 63. Čerešňák (Bližňák, Skokan) – 36. Morini (Frigo), 43. Frigo (Scandella)