Skvělý vstup do světového šampionátu, Češi porazili sbornou

Nakonec to bylo drama, ovšem se šťastným koncem. Česká dvacítka na úvod překvapivě porazila Rusko 5:4, i když v závěru musela tvrdě bojovat.

Na gól sborná v první třetině vždy reagovala

Favoritem česká reprezentace na úvod světového šampionátu juniorů nebyla, proti se jí postavila sborná, která loni slavila zisk bronzových medailí.

Češi ale začali lépe, už v 5. minutě využil přesilovou hru Nečas. Rusové dokázali ihned reagovat, po čtyřiceti vteřinách propálil Kořenáře Alexej Poloďan. Brzy ale znovu naše reprezentace vedla, se štěstím se prosadil Ostap Safin. Jenže i na to Rusové dokázali odpovědět, skvělou přihrávku Kostina využil ještě lepším zakončením Šolochov.

Druhou třetinu ovládli Češi

Sborná sice v první třetině častěji střílela, ale příliš nebezpečná nebyla. Rusové nehráli dobře a ve druhé části přišel trest v podobě hned dvou branek, ve 26. minutě skóroval Filip Zadina a po skvělé akci Zachara se trefil i Filip Chytil.

• Když poté ve 47. minutě chyboval gólman Suchačov a nechal se od modré propálit Králem, zdálo se být rozhodnuto. Sborná ale duel v závěru zdramatizovala, v 58. minutě se trefil Kajumov a dvaapadesát vteřin před koncem při power-play dostal puk po dobré kombinaci do branky Sjomin, jenž střílel od modré. Kořenář měl poté ještě jeden složitější zákrok, další puk za svá záda ovšem nepustil a tak vítězství slaví zaslouženě naše reprezentace.

Česko – Rusko 5:4 (2:2, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Nečas (M. Kaut, Zadina), 8. Safin (Chytil, Hájek), 26. Zadina (M. Kaut, Nečas), 38. Chytil (Safin, M. Zachar), 47. F. Král (M. Kaut, J. Galvas) – 6. Poloďan (Altybarmakjan, J. Zajcev), 10. Šolochov (K. Kostin, Sjomin), 58. Kajumov (Manukjan, Rubcov), 60. Sjomin (Kajumov, Rubcov)