Sjomin se vrátil do KHL a dvěma body pomohl k výhře

Alexander Sjomin se chtěl stát inženýrem v oboru hutnictví, i proto ukončil kariéru. Své rozhodnutí ale brzy změnil a tak nyní opět válí v KHL.

Studiu se věnoval jen tři měsíce

Alexander Sjomin tak trochu v tichosti opustil hokejové prostředí. V srpnu loňského roku oznámil, že končí s hokejem a místo toho se bude věnovat studiu.

Sjomin se chtěl stát inženýrem v oboru hutnictví. Po méně než třech měsících se ale k hokeji vrátil a hrál nižší ruskou soutěž za rodný Krasnojarsk. V sezóně nakonec odehrál osmatřicet utkání a na své konto si připsal šestatřicet bodů.

Bylo tak velmi pravděpodobné, že o něj projeví zájem některý z celků Kontinentální hokejové ligy. Nakonec se před sezónou dohodl s Viťjazem, se kterým podepsal roční dohodu.

• První zápas, dva body

Sjomin se ihned zařadil do první útočné trojice a stal se navíc asistentem kapitána. A dnes odehrál své první střetnutí v KHL po návratu.

Čtyřiatřicetiletý útočník asistoval proti Kazani u úvodní branky a na konci druhé třetiny přesnou střelou vyrovnával na 3:3. Viťjaz nakonec zápas díky skvělé třetí třetině zvládl a vyhrál tak 3:5.

V sezóně tak dosud neztratil jediný bod. V úvodním střetnutí totiž nejtěsnějším poměrem 1:0 porazil Nižněkamsk a v tabulce Západní konference mu tak patří překvapivě druhá pozice. Výrazně k tomu přispěl i Alexander Sjomin, od kterého se v sezóně očekává poměrně hodně.