Shaw se sám ztrapnil

Shaw

Corey Craford nebyl jediným členem Chicaga Blackhawks, který ztratil při čtvrtém zápase série se St. Louis Blues chladnou hlavu. Nebylo to ani blízko tomu nejvíce trapnému momentu čtvrtečního večera.

Do konce třetí třetiny zbývaly pouze dvě minuty a Blackhawks se snažili o vyrovnání. Ale Andrew Shaw dostal zbytečné dvě minuty, když po odpískání strčil do branky obránce Blues Jaye Bouwmeestera a poslal tak svůj tým do oslabení v ten nejméně vhodný moment. To byl ale jen začátek jeho problémů.

Při odjezdu na trestnou lavici ukazoval směrem k rozhodčím pár nepěkných gest. Na trestné lavici pak shodil nosič s vodou na zem. Jakmile se konečně usadil, svoji hokejkou bušil do plexiskla a pak opravdu překročil mez, když na rozhodčí řval homofobní slova. Když jde o takovouto záležitost, tak je NHL striktní, i když v tomto okamžiku byly emoce hodně vysoko.

Je to dokonce tak vážné, že hráč může být z ligy (na několik zápasů) vyloučen. Pokud zde budeme hledat nějaký precedent, tak je tu Krys Barch se svým rasistickým vtipem na obránce Montrealu Canadiens P.K. Subbana a dostal za to stopku na jedno utkání. A třeba James Wisniewski byl suspendován na dvě utkání za dělání obscénních gest směrem na Seana Averyho.

• Když u případu Shawa vezmeme v potaz dvojnásobné osočování rozhodčích (i oběma rukama), není pravděpodobné, že by z toho mohl vyváznou bez trestu. Stačí to na to, aby si v této sérii minimálně jedno střetnutí odpočinul. Ne-li víc. To by pro něj mohlo znamenat konec sezóny, neboť Blackhawks s Blues prohrávají už 3:1 na zápasy.