Sharks vyhráli pátý zápas

Pavelski

San Jose Sharks si v dnes v noci připsali velmi důležité vítězství, když na venkovním hřišti porazili St. Louis Blues 6:3. Jsou tak jedno utkání od historického finále, neboť se v rozhodující sérii Stanley Cupu prozatím neobjevili.

San Jose si v minulosti zahráli ve třetím kole již třikrát, ale vždy se jim podařilo uhrát pouze dva zápasy. Takže letos už své maximum překročili, i když to zatím nic neznamená a jejich cíl je jasný.

V týmu ale již mají velmi zkušení hráče v podobě Joe Thorntona a Patricka Marleaua, takže by je případné finále nemuselo tolik stresovat. Včerejší skóre 6:3 naznačuje, že to byl pro Žraloky lehký zápas, ale to by nemohlo být dále od pravdy. Sharks dali dvě branky do prázdné klece v poslední minutě utkání, ale celý dobu tahali za kratší konec a dvakrát museli dotahovat. V poslední třetině pak ale převzali kontrolu a Pavelski dvěma góly poslal svůj tým do vedení.

Blues se ale v mači předvedli velice silně a i ve třetí třetině měli několik šanci zvrátit vedení na svoji stranu. Proti byl ale kapitán San Jose, který má v playoff famózní formu. Včera dal dvě rozhodující branky, hlavně jeho první gól v přesilové hře ve druhé třetině poslal Sharks do finálního vedení. Pavelski má na kontě už 12 přesných zásahů a je tak opravdu správným vůdcem celého klubu. Samozřejmě mu k tomu dopomáhá Thornton a hvězdný obránce Brent Burns.

• Uvidíme, zda se Žralokům podaří i poslední krok a konečně se o nejslavnější hokejovou trofej světa budou moci porvat.