Sharks se vzchopili, ale nestačilo to

Penguins

Během interview na lavičce během zápasu se kouč San Jose Sharks Peter DeBoer přiznal, že jeho tým byl na počátku prvního utkání proti Pittsburghu Penguins trochu nervozní. Možná proto nezačali moc dobře a prohrávali 2:0. Jedno, co ale Žraloci v letošním playoff umí, je vrátit se do zápasu.

I v minulosti měli špatné třetiny, ale ihned v dalším dějství dobře zareagovali. DeBoer po utkání řekl, že jeho tým neudělal nějaké velké změny, jen začal hrát svoji hru. Ve druhé třetině Sharks díky gólu Tomáše Hertla v přesilové hře snížili. Byla to samozřejmě jeho první branka ve finále Stanley Cupu v kariéře. Pak se prosadil hezkým gólem Patrick Marleau a bylo vyrovnáno. Sharks byli za svoji aktivitu ve druhé třetině odměněni.

Poté ale ve svém výkonu nedokázali pokračovat i ve třetině třetí. Možná za to ale mohla spíše zlepšená hra Tučnáků. Pittsburg má hráče na to, aby svého soupeře hokejově přehrávali a to se také stalo.

Hlavní zbraní Pittsburghu je jejich rychlost. To byl jeden z nejviditelnějších rozdílů mezi oběma týmy. Pens na ledě prostě létali a opravdu Sharks prověřili, ti totiž také nejsou úplně pomalým týmem. Jsou ale týmem, který je těžké porazit dvakrát po sobě. První zápas je vždy těžký, protože oba týmy nevědí, co od soupeře čekat. Sharks prostě úvod mače prospali, což se jistě ve druhém střetnutí nestane. Nemuseli by tak opět dotahovat skóre, i když jsou v tom opravdu dobří.

• Ne mnoho mužstev se ze svých chyb ihned poučí, ale San Jose takovým klubem jsou a tak se dá očekávat velmi zajímavý druhý duel.