Šest branek od Kanady, Světový pohár nezačal pro Česko šťastně

Česká hokejová reprezentace nevstoupila do Světového poháru v Torontu ideálně, s domácí reprezentací Kanady prohrála vysoko 6:0.

Povedený úvod

Češi vstoupili do úvodního utkání na Světovém poháru skvěle a hned v úvodu měl dobrou příležitost Palát, jeho teč ale Price viděl a puk nakonec dostal mimo nebezpečí. Hned vzápětí se do samostatného úniku dostal kapitán Kanady Sidney Crosby, Michal Neuvirth ale jeho ránu parádně lapil.

Vzápětí rozhodčí hned třikrát vylučovali a Češi hráli přesilovku čtyř proti třem. Hemský pálil do tyče, úvod ale naší reprezentaci vyšel. Jenže v 9. minutě odrazil Crosby puk od zad Neuvirtha a Kanada se dostala do vedení.

Josef Jandač sice ještě reklamoval postavení útočícího hráče v brankovišti, rozhodčí ale tento protest rychle smetli ze stolu.

• Za dalších osm minut vyhrál Crosby vhazování, Burns svou střelu otřel o hůl Marchanda a Neuvirth byl opět bez šance. Zdálo se, že do kabin se půjde za stavu 0:2.

Obrovské chyby v defenzivě

Jenže v posledních sekundách hrubě chyboval obránce Kempný, toho využil Marchand a Patrice Bergeron měl jednoduchou práci.

Poté už to byla jednoznačná záležitost. Přišly další chyby v obraně a Kanada trestala. Postupně se trefili ještě Joe Thornton, Jonathan Toews a Alex Pietrangelo.

Češi měli několik šancí v přesilovkách, ale Price překonat nedokázali. Na druhé straně si výtečně vedl i Michal Neuvirth, z padesáti střel inkasoval šest branek a Kanada zvítězila jednoznačně 6:0!

Kanada – Česko 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Crosby (Marchand, Stamkos), 18. Marchand (Burns, Crosby), 20. Bergeron (Marchand), 28. Thornton (Crosby, Duchene), 35. Toews (Getzlaf, Tavares), 53. Pietrangelo (Doughty, Tavares)