Sborná Česko porazila, Rusko zachránil Bobrovskij

První přípravné utkání na Světový pohár lépe zvládli Rusové, kteří po vyrovnaném utkání porazili český výběr v poměru 4:3.

Češi měli výborný úvod

Výtečný úvod předvedla naše reprezentace a už po půlminutě mohla skórovat, Pastrňákova rána ale skončila na horní tyči. Na druhé straně nebezpečně pálil Panarin, Mrázek byl na místě.

Další pokus už skončil brankou. Puk se ideálně odrazil na hůl Kempného a ten své narozeniny oslavil opravdu stylově. Češi ovšem následně polevili a do konce třetiny diktovali tempo Rusové.

Dlouho sice nemohli najít recept na Mrázka, ale minutu a půl před koncem první části dokázali vyrovnat. Po práci Vadima Šipačjova zakončil přesně Artěmij Panarin.

• Neproměněná tutovka Plekance rozhodla

I druhá půle se nesla ve znamení převahy sborné, ta také dvakrát udeřila. V přesilové hře nádherně propálil Mrázka Tarasenko, o tři minuty později po ráně Orlova zvonila tyč, Kučerov ale dokázal puk dostat do odkryté svatyně. Česká reprezentace se nechala vyloučit hned pětkrát a tvrdě za to pykala. Rusové byli aktivnější a po zásluze vedli.

Jenže Rusové ve třetí třetině přestali hrát a Češi se výrazně zlepšili. Faksa trefil tyč, ale Martin Hanzal už byl úspěšnější. Respektive, útočník českého výběru nahrával a Marčenko si puk srazil do vlastní branky.

Rusové přišli s rychlou odpovědí, po nádherné přihrávce Panarina prostřelil gólmana Detroitu Jevgenij Dadonov. I na tuto branku Češi našli odpověď, ránu Poláka tečoval kapitán Tomáš Plekanec.

Ten v samotném závěru mohl vyrovnat. Nejprve ujel sám na Mrázka Pavel Dacjuk, ale mířil jen do tyče. Vzápětí našel Plekance v úniku dvou na jednoho Voráček a Bobrovskij fantastickým zákrokem získal vítězství pro Rusko. V zajímavém utkání tak sborná porazila české hokejisty 4:3.

Rusko – Česko 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 19. Panarin (Šipačjov, Dadonov), 26. Tarasenko (Kučerov, Markov), 29. Kučerov (Marčenko, Orlov), 49. Dadonov (Panarin, Šipačjov) – 4. Kempný (Sobotka, M. Michálek), 47. Hanzal (Hemský, Kempný), 58. Plekanec (Polák, Palát)