Rusové zničili USA a mají bronz

Ruská sborná doma v boji o třetí místo zničila Spojené státy americké a po vítězství 7:2 získala bronzové medaile. A to zcela zaslouženě.

Sborná nezačala nejlépe

Rusko prohrálo semifinále, na regeneraci ovšem mělo více času. Bylo však otázkou, jak do duelu nastoupí. A na začátku se zdálo, že se Rusku o bronz příliš bojovat nechce. Američané měli lepší pohyb a zdálo se, že o jednoznačný zápas rozhodně nepůjde.

Jenže v 7. minutě našel Kalinin obránce Vojnova a ten od modré propálil gólmana Kinkaida. Vzápětí v oslabení ujel Plotnikov, jeho rána ale gólem neskončila. Rusové zlepšili svou hru a brzy udeřili podruhé.

V přesilové hře Dacjuk parádní křižnou přihrávkou nalezl Sergeje Mozjakina a ten ještě lepší ranou pod horní tyč navýšil náskok domácího týmu.

• Druhá lajna znovu nádherně kombinovala

Rusové hráli v naprosté pohodě, tedy kromě Alexandera Ovečkina. Tomu to opět nešlo, činili se ovšem jeho spoluhráči. Mozjakin či Tělegin ještě neuspěli, druhý jmenovaný ale v polovině utkání zvyšoval již na 3:0, když ho další fantastickou přihrávkou našel Dacjuk.

Ve 33. minutě to bylo již o čtyři branky, Šipačjov vysunul Panarina, ten ještě počkal na Dadonova a nebylo co řešit. Vatrano sice pěknou ranou poprvé překonal domácího gólmana, jenže už za minutu se po Bělovově střele do horní tyče trefil Artěmij Panarin.

Vatrano dal další hezkou ranou naději USA, jenže Rusové hráli přesně to, co potřebovali. V 54. minutě to byl znovu Dacjuk, který třetí skvostnou příhrou daroval druhou branku Mozjakinovi. A poslední slovo měl Šipačjov, kterého sedm sekund před koncem našel ve spolupráci s Panarinem Jevgenij Dadonov.

Sborná zvítězila 7:2 a zaslouženě získává bronzové medaile.

Rusko – USA 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Vojnov (Kalinin, Širokov), 14. Mozjakin (Dacjuk, Orlov), 30. Tělegin (Dacjuk, Mozjakin), 33. Dadonov (Panarin, Šipačjov), 36. Panarin (Bělov, Čudinov), 54. Mozjakin (Dacjuk), 60. Šipačjov (Dadonov, Panarin) – 35. Vatrano (Warsofsky, Nelson), 44. Vatrano (Warsofsky)