Rusové porazili i Němce, přišli ovšem o Mozjakina

Sborná si připsala další pohodovou výhru, Němce porazila 6:3. Rusům ale dojem z utkání kazí zranění kapitána Sergeje Mozjakina.

Pohodové vítězství

Sborná si nedělala problémy ani s Německem a už po první třetině bylo hotovo. Dvakrát se trefil Šipačjov a po střele Provorova puk za Greisse ideálně tečoval Plotnikov.

Poprvé na šampionátu se poté ve 32. minutě prosadil se štěstím Gusev a parádní nájezd nám po chybě německé defenzivy ukázal Nikita Kučerov.

Poté Rusové přestali hrát naplno a do útoku se tak dostali Němci. Vstřelili sice tři branky, ale na bodový zisk to stačit nemohlo. Za Rusko se trefil podruhé ještě Nikita Kučerov a Rusové tak porazili domácí výběr vysoko 6:3.

• Mozjakin má otřes mozku, Němcům budou chybět dva hráči

Rusové měli znovu skvělé využití přesilových her, tentokrát proměnili dvě ze tří. Jenže v přesilovkách dali góly tři. Mohlo za to vyloučení Patricka Hägera do konce utkání.

Ten zezadu podrazil kapitána Ruska Sergeje Mozjakina a inkasoval trest ve hře, což automaticky znamená stopku na další utkání.

Mozjakin ještě v průběhu utkání odjel do nemocnice, kde mu byl diagnostikován otřes mozku. Je tak pravděpodobné, že útočník Magnitogorsku na MS dohrál. Jednu ztrátu hlásí i Němci, domácím bude v následujících duelech chybět Tobias Rieder, který si vážně poranil koleno.

Podle trenéra Marco Sturma je dost pravděpodobné, že se taktéž na šampionátu nepředstaví. “Je pravděpodobné, že se už na šampionátu nepředstaví,” prohlásil Sturm.

Německo – Rusko 3:6 (0:3, 0:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 46. Macek (Müller, D. Seidenberg), 49. Gogulla (Ehrhoff, Kahun), 60. Tiffels (Kink, D. Seidenberg) – 2. Šipačov (Dadonov, Panarin), 18. Šipačov (N. Gusev, Panarin), 19. S. Plotnikov (Provorov, Antipin), 32. N. Gusev (Panarin, A. Bělov), 36. Kučerov, 52. Kučerov (Panarin)