Rusové po velkém boji zdolali americké mladíky

Skupina B se výrazně zamotává. Rusko po nevýrazném výkonu zabojovalo a i s velkou dávkou štěstěny porazilo americké mladíky 4:3.

Výrazné zlepšení Rusů

Od začátku bylo patrné, že se Rusové z utkání se Švédskem polepšili. Zlepšili pohyb a zvýšili i počet střel. Přesto šli do vedení mladíci ze Severní Ameriky.

V 6. minutě chybovali Dacjuk s Yemelinem a McDavid našel před brankou volného Matthewse, jenž bez problémů překonal gólmana Bobrovského.

Chyb na ruské straně bylo v první třetině mnoho, další rány ovšem gólman Columbusu zneškodnil. Na druhé straně byl Matt Murray bezchybný a tak po první třetině vedl tým Severní Ameriky.

• Drama na závěr

Ve 26. minutě mohla Severní Amerika náskok zvýšit, v oslabení unikající McDavid ale Bobrovského nepřekonal. A poté to přišlo.

Během šesti minut Rusové dokonale otočili zápas a čtyřmi góly naprosto zničili gólmana Matta Murrayho. Ten si ve třicáté minutě srazil puk do branky po střele Naměstnikova, která mířila do tyče. Přesně v polovině utkání napálil konstrukci brány i Ovečkin, hned vzápětí ale po buly poslal Rusy do vedení Nikita Kučerov.

Při hře čtyř proti čtyřem předvedl parádní sólo Jevgenij Kuzněcov a bylo to již o dvě branky. Parádní šestiminutovku zakončil Tarasenko, který se skvěle otočil a puk dopravil do brány Murrayho. Ten následně odjel na střídačku a nahradil jej John Gibson.

Jenže od té doby znovu hráli lépe mladíci. Rielly stihl ještě ve druhé části snížit a na začátku třetí části skóroval i Nugent-Hopkins. Více jak minutu poté hrála Severní Amerika dvojnásobnou přesilovku, ale Rusové i díky velké obětavosti oslabení ubránili.

Dvakrát z ledu odkulhal Tělegin, který hrál velmi nenápadně, ale i tak předvedl vynikající útok. V závěru hráli mladíci přesilovku 6 na 4 a Rusko zachránila tyč po střele Gostisbeherea. Neuvěřitelné drama nakonec zvládli Rusové a po velkém boji zvítězili 4:3.

Severní Amerika – Rusko 3:4 (1:0, 1:4, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Matthews (McDavid, Scheifele), 38. Rielly (Nugent-Hopkins, Gaudreau), 44. Nugent-Hopkins (MacKinnon) – 30. Naměstnikov, 31. Kučerov, 34. Kuzněcov (Panarin, N. Zajcev), 36. Tarasenko (Dacjuk, Ovečkin)