Rozjetý Motor opět zvítězil. Vedoucí Kladno porazilo druhou Jihlavu

Hokejisté Motoru procházejí v posledních kolech výbornou formou. Dnešní duel proti ústeckým Lvům byl totiž již šestým v řadě který vyhráli a jelikož Kladno porazilo rozdílem třídy Jihlavu, tak se jim zároveň podařilo snížit ztrátu, kterou mají na druhou Jihlavu.

Motor zvítězil již po šesté v řadě

Budějovičtí hokejisté vstoupili do utkání lépe než soupeř a již v 18. minutě vedli 2:0, když se prosadili Heřman a Babka. Ke konci úvodní části sice snížil ze samostatného nájezdu Pohl, ale to bylo jediné, na co se domácí hokejisté v tomto duelu zmohli.

Krátce po překlenutí hry do druhé poloviny totiž navýšil vedení Jihočechů Rok Pajić, jenž se prosadil v přesilové hře a v poslední minutě upravil skóre na konečných 4:1 ve prospěch Motoru Heřman, který při svém druhém gólu využil power-play domácích.

Kladno si dokázalo poradit s druhou Jihlavou

Šlágr 31. kola WSM ligy byl k vidění na Kladně, které přivítalo Jihlavu. Utkání mezi prvními dvěma týmy tabulky bylo dle očekávání dlouhou dobu vyrovnané a i když se Kladenští dostali v průběhu prvních dvou třetin dvakrát do vedení, tak Jihlava pokaždé dokázala srovnat.

Zlom přišel až v čase 33: 36, kdy se prosadil v přesilové hře Rudovský a poslal tak Kladno do vedení 3:2. Na to již jihlavští zareagovat nedokázali a naopak, v průběhu závěrečného dějství ještě dvakrát inkasovali. A to když se prosadili Machač a Ptáček.

Kladenští Rytíři si tak upevnili své postavení na čele tabulky a zároveň pomohli Motoru, který o tři body snížil ztrátu na druhou Jihlavu. Jihočeši navíc mohou slavit hned dvojnásobně, neboť odskočili také pražské Slavii, která podlehla v prodloužení Kadani 2:3.