Reprezentace hrubě nezvládla duel s Německem

České reprezentaci se hrubě nepovedl přípravný duel proti Německu. V Norimberku inkasovali svěřenci kouče Josefa Jandače sedm branek.

Nepovedená druhá třetina

Češi nastoupili v Norimberku v brance s Pavlem Francouzem, ten ale duel nedochytal. V první třetině inkasoval pouze jednou, z hole Raedekeho, druhá třetina mu ale příliš nevyšla.

Obranná řada nepůsobila dvakrát jistě a tak Němci nasázeli čtyři branky. Třikrát ale i inkasovali, góly Horáka, Lva a Hyky v průběhu čtyř minut znamenaly, že po druhé třetině byl stav 5:3.

Francouz odjel z ledu po čtvrté brance, nahradil jej Dominik Furch, který ale taktéž ve druhé třetině inkasoval. V poslední minutě překonal Furcha z trestného střílení útočník Norimberku Yasin Ehliz.

• Ten pak ve třetí části naplno ukázal, jak mu domácí prostředí vyhovuje, neboť se trefil i v 54. a 58. minutě a završil tak hattrick. Čestný úspěch ve třetí části zaznamenali i Češi, druhý gól Hyky ale na příznivější výsledek nestačil.

Prohra po deseti letech

Němci tak v Norimberku vládli a zvítězili vysoko 7.4. Hlavní hvězdou utkání byl jednoznačně Yasin Ehliz, autor hattricku. Na naší straně byl nejlepším hráčem vyhlášen Roman Horák.

Svěřenci Josefa Jandače tak přípravné utkání proti Německu před MS hrubě nezvládli a s Německem prohráli poprvé po téměř deseti letech. Naposledy jsme na svého západního souseda nestačili na MS v roce 2007, tehdy jsme prohráli 0:2.

Německo – Česko 7:4 (1:0, 4:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Raedeke (Ehrhoff, Reimer), 33. Reul (Wolf, Oppenheimer), 35. Gogulla (Müller, Hager), 36. Ebner (Ehliz, Hager), 40. Ehliz (TS), 54. Ehliz (Zerressen, Hager), 58. Ehliz (Reimer, Raedeke) – 32. Horák (Rutta), 34. Lev (Kubalík, Košťálek), 36. Hyka (Holík), 60. Hyka (Rutta)