Red Wings porazili Blue Jackets

Red Wings

Detroit Red Wings v zápase proti Columbusu Blue Jackets šel do druhé třetině s vedením, což se jim povedlo po více než měsíci. Výhra pro ně byla velká z důvodu snahy se propracovat do letošního playoff.

V první třetině se prosadil Luke Glendening a ve třetině třetí pak přidali branky Henrik Zetterberg a Darren Helm. Křídla nakonec zápas vyhrála v poměru 3:1. Jimmy Howard jim k tomu dopomohl 27 zákroky a Detroit se tímto výsledkem posunul bod za Philadelphii Flyers, se kterou hlavně bojuje o wild card.

Red Wings první branku vstřelili v čase 10:23, kdy se, jak bylo zmíněno, prosadil Glendening po pasu od Andrease Athanasiouse a překonal brankáře soupeře Sergeie Bobrovského. Křídla z Detroitu po první třetině nevedli už od 10. února. Celá tato série činila 17 utkání.

“Vždy se snažíte skórovat první,” říká kouč Red Wings Jeff Blashill. “Spád zápasu je velká věc. Když skórujete, můžete si vytvořit jistou intenzitu nebo dobrý běh týmu. Pokud branku obdržíte, toto všechno ztratíte. Co my můžeme kontrolovat je, jak budeme hrát po celých 60 minut.”

• Alexander Wennberg byl tím hráčem Blue Jackets, který zhatil Howardovi čisté konto. Při powerplay svého týmu ho překonal minutu před koncem střetnutí. Ukončil tak nemohoucnost Columbusu, který nedal na domácím ledě branku 156 minut. Bobrovsky měl na konci zápasu na kontě jen 19 zákroků, takže aktivnější byli domácí. Ale i tak prohráli třetí utkání v řadě.

Zetterberg dal svoji 13. letošní branku a vede bodování svého týmu s 44 body. “Vede tým na ledě i mimo něj. Vždy za nás hraje skvěle. Tato výhra byla pro nás velice důležitá,” říká ke svému spoluhráči brankář Howard.