Quick předvedl úžasný zákrok hokejkou

Jonathan Quick

Brankář Los Angeles Kings není žádným nováčkem v nejlepších záběrech sezóny. To, co udělal v pondělí proti Loganovi Couturemu ze San Jose Sharks je ale prostě šílené. Z celé situace, jak se seběhla, se nedalo udělat nic lepšího, než předvedl Jonathan Quick.

Kings a Sharks hráli na konci druhé třetiny nerozhodně 2:2. Couture se dostal do volného prostoru, když Kings při bránění zazmatkovali. Tommy Wingels si sebral volný kotouč u mantinelu, dostal se na dostřel bráně Kings a u naznačování střely přihrál úplně volnému Couturovi.

Drew Doughty byl na ledě před Quickem, když se snažil nahrávku zastavit. Byl tam prostě jen Couture a prázdná klec… tedy kromě Quickovi hole.

Strážce svatyně Králů se pravou rukou natáhl a vystrčil hokejku jak nejdále mohl, aby ochránil svoji pravou tyčku. Výsledkem byl jeden z nejlepších zákroků, jaké letošní ročník přinesl.

• Couture si byl jistý tím, že je puk v bráně, a tak začal oslavovat s rukami nahoře. Doughty kotouč uklidil pryč a poté odhoukal konec třetiny. Takže do druhé přestávky se šlo stále za nerozhodného stavu.

Quick má letos jednu z nejsilnějších sezón, i když se mu pár utkání nepovedlo. Jeho průměr úspěšných zákroků na utkání je 91,8 %.

Kings jsou v Pacifické divizi v dobré kondici a to také díky tomuto brankáři. Se zákroky jako byl tento se Quick možná dostává do módu “bestie”, který bude pro úspěch v playoff důležitý. Takto jsme zvyklí ho vídat. Fanoušci Los Angeles budou opět na svého gólmana při cestě za Stanley Cupem spoléhat.