Quick jedničkou USA

Quick

Tým USA se představil v přátelském duelu proti Finsku a v úterý v noci je dokázal porazit 3:2. Byl to poslední duel před sobotním zahájením Světového poháru. Tým USA mě z přáteláků dvě výhry a jednu porážku. Mnoho se toho ale o sobě dozvěděli.

Jeden z hlavních dilemat byl vyřešen, když byl jedničkou týmu jmenován Jonathan Quick. Po zápase s Finy hlavní kouč John Tortorella udělal rozhodnutí a hned ho veřejně vyhlásil. V sobotu, kdy tým USA do turnaje vstupuje duelem s Týmem Evropy, bude mezi tyčemi stát právě gólman Los Angeles Kings. To je jistě role, kterou si bude chtít uchovat po celý průběh šampionátu.

Quick

Ben Bishop pak bude jeho náhradník a Cory Schneider si na sebe první zápas ani dres národního týmu nevezme.

• Za dva před-turnajové zápasy si Quick připsal na konto 62 zákroků ze 65 střel. Hrál první dvě třetiny proti Kanadě, kdy jeho tým vyhrál 5:2 a v úterý pak byl proti Finům ve své svatyni po celých 60 minut.

Brankář Kings vypadal pokaždé hodně svěží a na turnaj nabroušený. Měl ale před sebou také hodně dobrých beků, kteří mu pomohli a puk od branky dostávali rychle pryč. Soupeř tak neměl žádné šance na druhou střelu (dorážku).

Quick ale také svými zákroky hodně pomohl k tomu, že nedocházelo k odraženým pukům. Nic nepouštěl a borci před ním vždy cestu do branky zavřeli. V cestě bylo hodně těl a hokejek.

V posledních dvou sezónách v NHL měl Quick trošku výpadky formy, ale na tomto turnaji má šanci ukázat, že patří mezi nejlepší brankáře NHL.