Quenneville rozdělil Kanea s Panarinem a Chicago vítězí

Patrick Kane loni vyhrál kanadské bodování, Artěmij Panarin Calder Trophy. Nyní je ale Joel Quenneville rozdělil a Chicago vítězí.

Loni bez sebe nemohli být

Artěmij Panarin přestoupil z KHL do Chicaga Blackhawks a experti na NHL se ptali, zda se ruský útočník se svou postavou v nejlepší hokejové lize světa prosadí.

Odpověď přišla a byla kladná, Artěmij Panarin zářil a po zásluze vyhrál Calder Trophy pro nejlepšího nováčka sezóny. S Patrickem Kaneem si sedli po všech stránkách, nemohli bez sebe strávit ani vteřinu.

Myšleno jak na ledě, tak mimo něj. A když řekneme, že Panarin vyhrál Calder Trophy díky americkému útočníkovi, podobně to bylo naopak s kanadským bodováním. Patrick Kane zaznamenal 106 a neměl konkurenci.

• Po prohře přišlo rozdělení

Na začátku letošní sezóny ale přišel útlum a tak trenér Joel Quenneville toto duo k překvapení všech rozdělil. Stalo se tak po prohraném utkání s Calgary Flames.

Quenneville poslal Kanea do první formace a k Anisimovovi a Panarinovi přiřadil slovenského útočníka Mariána Hossu. A rozhodně neudělal špatně, Chicago od té doby vyhrálo čtyři zápasy v řadě.

Poslední zápas s Coloradem ale ukázal, že Panarin může hrát jak s Hossou, tak s Kaneem. V 16. minutě první třetiny Panarin parádně našel Hossu a ten svůj únik dokonal gólem. Ve třetí části poté Kane navázal na sebe obránce a před brankou našel zcela volného Rusa, jenž uzavřel skóre na konečných 4:0.

Chicago znovu válí a kromě tabulky se to odráží i v kanadském bodování. To překvapivě vede Arťjom Anisimov se čtrnácti body, o bod méně má čtvrtý Patrick Kane, se ziskem dvanácti bodů je devátý Artěmij Panarin. Bude to takto Chicagu šlapat i nadále?