První kolo play-off NHL je za námi – Pittsburgh v ostře sledovaném souboji vyřadil Columbus (Část II.)

První čtyři zápasy jsme si zrekapitulovali v minulé části, nyní na řadu přicházejí zbývající čtyři duely. Postup z prvního kola zaknihovali hráči Pittsburghu, kteří v ostře sledovaném duelu vyřadili Columbus. Přestože proti sobě nastoupil druhý a třetí tým Východní konference, na ledě to vypadalo úplně jinak. Pens otevřeli sérii doma dvěma výhrami, obrovský podíl měl na nich brankář Marc-André Fleury. Ten v domácích zápasech inkasoval pouze dva góly a chytil celkově až 70 střel! Po třetím zápase to bylo už 3:0 pro Pens, Columbus následně dokázal odpovědět výhrou, ale v pátém duelu Tučňáci vyhráli 5:2 a uzavřeli stav série na konečných 4:1.

Kromě Columbusu ukončil sezónu i Boston a české duo David Pastrňák a David Krejčí. Jejich klub totiž nestačil na Ottawu, možná i proto, že Krejčí odehrál pro zranění pouze dva duely. Právě tato ústřední postava Bostonu chyběla v některých momentech. Bruins přitom vůbec nezačali špatně, první zápas na ledě kanadského týmu vyhráli. Potom však přišly tři výhry v řadě pro Senators, ti měli v rukou mečbol. Ten první dokázal Boston odvrátit, následně však podlehl doma 2:3 po prodloužení. Ottawa zvítězila 4:2 ve vyrovnané a zajímavé sérií, ve které jsme viděli šest zápasů a hned čtyři prodloužení.

České duo z Bostonu má již po sezóně

Návrat do play-off oslavují po dlouhých jedenácti letech fanoušci Edmontonu a mohou se těšit i na druhé kolo. Oilers totiž vyřadili loňského finalistu ze San Jose. Podobně jako u Pittsburghu, také v tomto případě byl ústřední postavou brankář. Cam Talbot v bráně Edmontonu zářil, dvakrát po sobě si udržel čisté konto, díky čemuž jeho klub otočil stav série z 0:1 na 2:1. Ačkoliv následně Sharks napařili Edmontonu potupný debakl 7:0, byla to jejich poslední výhra v této sérii. Další dva zápasy ovládli hokejisté Edmontonu, kteří postoupili do druhého kola po celkovém výsledku 4:2 na zápasy.

Zbývá nám shrnutí poslední dvojice, v níž Anaheim potvrdil roli favorita a smetl Calgary jednoznačně 4:0 na zápasy. Kanadský klub příliš Anaheim neprověřil, nejblíže k výhře bylo Calgary ve třetím zápase, nakonec na domácím ledě neuspělo v prodloužení. Po výsledcích 3:2, 3:2, 5:4pp a 3:1 postupuje kalifornský klub. Aréna Honda Center se může těšit na druhé kolo, domácí zápasy budou pro Ducks obrovskou motivací. Diváci totiž vytvořili elektrizující atmosféru už v zápasech proti Flames.