První kolo play-off NHL je za námi – Chicago zklamalo a hladce vypadlo (Část I.)

Fanoušci NHL se mohou těšit na druhé kolo bojů o Stanleyův pohár. To první je totiž za námi, včera ho uzavřel duel Východní konference mezi Torontem s Washingtonem. Na góly v slabém utkání zvítězili hráči Capitals 1:2 po prodloužení a vybojovali si postup. Toronto bojovalo statečně, ale prohrálo v sérii 2:4 na zápasy.

Jednalo se o však o sérii, která byla překvapivě vyrovnaná. Ze šesti duelů jsme byli až pětkrát svědky prodloužení. Capitals jako nejlepší tým základní části se s Maple Leafs až nečekané příliš trápil. Fanoušci jsou s předvedenou hrou možná zklamaní, ale přece jen postup je postup.

To si nemohou říct příznivci Chicaga. Obrovský aspirant na zisk celkového prvenství má už po sezoně. Blackhawks podlehli Nashvillu až příliš hladce – 0:4 na zápasy. Na skvělých výkonech Nashvillu má obrovskou zásluhu defenziva a brankář Pekka Rinne, který si dokázal v prvních dvou duelech udržet čisté konto. Ofenziva Chicaga s hvězdami jako Kane, Panarin nebo Toews byla z výkonů finského gólmana častokrát zoufalá.

Rinne byl pro Nashville skutečnou oporou

Podobně trpkou příchuť z hokeje mají v Minnesotě. Wild narazili na St. Louis a zřejmě každý odborník očekával dlouhou a napínavou sérii. Opak byl pravdou, ačkoli Wild začínali sérii na domácím ledě, ani jeden z duelů nezvládli. Stěhovali se do St. Louis za stavu 0:2 na zápasy. Blues vyhráli ihned svůj první domácí zápas a vybojovali si až 3 mečboly. Hráči Minnesoty se nevzdali, zkorigovali stav série na 1:3, ale nebylo to nic platné. Na domácím ledě neuspěli ani do třetice, v prodloužení stvrdil postup Bluesmanů Pääjärvi po skvělé práci Vladimíra Sobotky. Sérii ovládlo St. Louis, když vyhrálo 4:1 na zápasy.

• V souboji brankářů Carey Price vs. Henrik Lundqvist (čti Montreal vs. New York Rangers) byl úspěšnější švédský brankář Jezdců. Montreal v domácím prostředí prohrál zápas číslo jeden a později i zápas číslo pět. Právě to se stalo Canadiens osudným. Rangers vyhráli celou sérii 4:2 a postoupili do druhého kola Východní konference.

Zbývající čtyři zápasy poskytneme v dalším souhrnu, už o pár hodin později. Stejně tak i kompletní program 2. kola play-off.