Prokletí je pryč, Washington vyřadil Pittsburgh

Synottip

Prokletí v play-off jménem Pittsburgh Penguins je definitivně pryč. Washington Capitals zvládl v šesti zápasech čtvrtfinálovou sérii a vyzve Tampu Bay.

Důležitá výhra na domácím ledě

Washington měl znovu výhodu domácího prostředí, už první zápas ale nezvládl a zdálo se, že prokletí bude trvat dále. Následně ale Caps zvládli dva duely v řadě a vše bylo jinak.

Po pittsburghském vyrovnání byl velmi důležitý pátý zápas na ledě Washingtonu. Domácí sice po dvou třetinách prohrávali 2:3, ve třetí třetině ale nasázeli svému soupeři čtyři branky a zaslouženě zvítězili 6:3. Jednou a vítěznou trefou k tomu přispěl český útočník Jakub Vrána, který hrál vskutku skvěle.

A svůj výkon z pátého duelu si přinesl i do šestého zápasu na ledě Tučňáků. Úporný boj přinesl v základní hrací době jen dvě branky. Za zmínku stojí především asistence Nathana Walkera, který se stal prvním Australanem v NHL, který bodoval v play-off.

• Gól Made in Russia

Domácí ale dokázali srovnat a duel tak dospěl až do prodloužení. V něm Holtbyho zachránila tyč, poté se ale do útoku dostali hosté a rozhodli o svém postupu do finále Východní konference.

Orlov zblokoval puk přímo k Ovečkinovi a ten krásně vysunul Kuzněcova. Jevgenij Kuzněcov byl v úniku faulován, přesto svůj blafák dokončil parádní přízemní ranou mezi betony a rozhodl o definitivním zlomení prokletí.

Kapitán Alexander Ovečkin si tak mohl zhluboka oddechnout. Do finále Východní konference jde Washington Capitals, vyzve přitom Tampu Bay Lightning, která v pěti zápasech vyřadila Boston Bruins.