Překvapivý úvod SP, Evropa zničila USA

Světový pohár

Hned na úvod pořádné překvapení, Výběr Evropy po zásluze zdolal Spojené státy americké 3:0 a hned zamotal skupinu A.

Poměrně vlažné tempo

Spojené státy americké byly jasným favoritem úvodního utkání Světového poháru 2016. Jenže duel se od začátku nehrál na plné obrátky a toho Výběr Evropy dokonale využil.

Do úniku se v 5. minutě dostal Frans Nielsen, před brankou našel Mariána Gáboríka a slovenský útočník lehkou tečí překonal gólmana Jonathana Quicka.

Druhý útok ve složení Nielsen-Zuccarello-Gáborík dělal Američanům obrovské problémy, slovenský forvard ale další šanci nevyužil a v přečíslení neuspěl ani Zuccarello. Výběr Evropy byl ale jednoznačně lepší a po první části zaslouženě vedl.

• Neuznaná branka a rozhodující úder

Bylo až k neuvěření, kolik přečíslení si Evropané vypracovali. Ve 25. minutě zachyboval Kane a Draisaitl spolu s Niederreiterem unikli ve dvou proti nikomu. Gólman Quick tak byl bez šance a německý útočník po výměně puku se švýcarským kolegou docílil druhé branky outsidera.

Američané následně zabrali a i oni se dočkali branky, jenže Van Riemsdyk posunul puk evidentně rukou a tak rozhodčí po domluvě se svým kolegou u videa branku neuznal.

Minutu před koncem druhé části místo toho přišel rozhodující úder, kdy ránu Hansena šikovně tečoval Francouz Pierre-Edouard Bellemare a bylo definitivně rozhodnuto.

Ve třetí části mohl Výběr Evropy několikrát svůj náskok zvýšit, Quick ale již neinkasoval. Stejně to platilo i na druhé straně, výborně chytal Jaroslav Halák a nakonec pro sebe získal čisté konto. USA mohlo několikrát snížit a alespoň vsítit čestnou branku, to se ale nestalo. Výběr Evropy byl lepší a po zásluze zvítězil 3:0.

Výběr Evropy – USA 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Gáborík (Nielsen, Zuccarello), 25. Draisaitl (Niederreiter, Rieder), 39. Bellemare (Hansen, Ehrhoff)