Podle Sharks Crosby podvádí. V čem?

Hokejisté San Jose Sharks prohrávají ve finále Stanley Cupu již 2:0 na zápasy, na ledě soupeřů z Pittsburghu nevyhráli ani jediný duel, přestože vždy k tomu měli blízko. V prvním duelu vyhráli domácí Tučňáci 3:2, když dvě minuty před závěrečnou sirénou skóroval Nick Bonino. V posledním zápase se zrodilo prodloužení, které však netrvalo dlouho. Už v druhé minutě vyhrál Sidney Crosby důležité buly v útočném pásmu a po krásném signálu rozhodl Conor Sheary o vítězství v poměru 2:1

Právě vhazování rozebírali hráči San Jose po zmiňovaném zápase. Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby vyhrál celkem až 17 z 24 vhazování, jedno mělo dokonce nálepku cenného vítězství. Útočník San Jose, Logan Couture, šokoval svým tvrzením. Podle něj Crosby vyhrává buly tak často proto, že podvádí a není za to potrestán.

“Podvádí. Neustále při vhazování zdržuje a rozhodčí ho z nějakého důvodu nikdy nevykazují. Je to pravděpodobně proto, kým je,” řekl frustrovaný Couture po zápase na adresu Crosbyho.

Prohlášení Coutura podpořil i jeho spoluhráč Marc-Edouard Vlasic. Obránce Žraloků si myslí, že Crosby měl být z buly, po kterém padl vítězný gól, vykázán.

• “Prostě vyhráli vhazování a následně skórovali. Myslím si, že Crosby vůbec na něm neměl být. Trvalo mu dlouho, než tam přišel, protože se radil se spoluhráči. Možná ho měli rozhodčí vyhodit. Ale řeknu vám to takhle, co já o tom můžu vědět? “- řekl Vlasic, z něhož (pochopitelně) také hovořila frustrace a hněv.

Podaří se Žralokům ještě zvrátit stav finálové série, nebo si po triumf dokráčí Tučňáci z Pittsburghu? Ti vedou 2:0 na zápasy, ale teď bude mít výhodu domácího prostředí právě San Jose.