Po dramatické bitvě postupuje v KHL Ufa

Pouze druhý zápas osmifinálové série mezi Ufou a Omskem byl poměrně jasný. Série nakonec nabídla sedm střetnutí a fantastický závěr.

Pouze druhý zápas nabídl jasnou podívanou

Série mezi Ufou a Omskem byla od prvního utkání velice vyrovnaná. Vymykal se pouze druhý zápas, ve kterém Omsk vyhrál na ledě Ufy vysoko 2:7.

Omsk se následně dostal do vedení, čtvrté utkání ovšem nezvládl a poté už si domácí celek vždy udržoval svou výhodu. Nakonec tak série dospěla až do sedmého, rozhodujícího střetnutí.

V sedmém střetnutí obrat i vyrovnávací gól v přesilovce 6 na 3

V sedmém utkání šli do vedení hosté, v první třetině se trefil Košelev. V té druhé Ufa vyrovnala, trefil se Burdasov. Duel se hrál dlouho bez vyloučených hráčů, první faul přišel až v čase 53:02. Domácí sice přesilovku zužitkoval nedokázali, dvě minuty před koncem ale šli do vedení.

• Paninovu ránu sice Furch dokázal vyrazit, na dorážku Hartikainena ale už nestačil. Jenže domácí se vzápětí dvakrát během pěti vteřin nechali vyloučit a Omsk hrál přesilovku 6 na 3. A tu dokázali využít, 18 vteřin před koncem poslal duel do prodloužení střelou od modré Maxim Čudinov.

Jenže v prodloužení rozhodli domácí. V čase 72:14 po skvělé práci Lisina vypálil Maxim Gončarov a puk propadl Furchovi mezi betony. Z postupu mezi nejlepších osm se tak po dramatické sérii raduje Ufa.