Po dramatické bitvě postupuje v KHL Ufa

Pouze druhý zápas osmifinálové série mezi Ufou a Omskem byl poměrně jasný. Série nakonec nabídla sedm střetnutí a fantastický závěr.

Pouze druhý zápas nabídl jasnou podívanou

Série mezi Ufou a Omskem byla od prvního utkání velice vyrovnaná. Vymykal se pouze druhý zápas, ve kterém Omsk vyhrál na ledě Ufy vysoko 2:7.

Omsk se následně dostal do vedení, čtvrté utkání ovšem nezvládl a poté už si domácí celek vždy udržoval svou výhodu. Nakonec tak série dospěla až do sedmého, rozhodujícího střetnutí.

V sedmém střetnutí obrat i vyrovnávací gól v přesilovce 6 na 3

V sedmém utkání šli do vedení hosté, v první třetině se trefil Košelev. V té druhé Ufa vyrovnala, trefil se Burdasov. Duel se hrál dlouho bez vyloučených hráčů, první faul přišel až v čase 53:02. Domácí sice přesilovku zužitkoval nedokázali, dvě minuty před koncem ale šli do vedení.

Paninovu ránu sice Furch dokázal vyrazit, na dorážku Hartikainena ale už nestačil. Jenže domácí se vzápětí dvakrát během pěti vteřin nechali vyloučit a Omsk hrál přesilovku 6 na 3. A tu dokázali využít, 18 vteřin před koncem poslal duel do prodloužení střelou od modré Maxim Čudinov.

Jenže v prodloužení rozhodli domácí. V čase 72:14 po skvělé práci Lisina vypálil Maxim Gončarov a puk propadl Furchovi mezi betony. Z postupu mezi nejlepších osm se tak po dramatické sérii raduje Ufa.