Pittsburgh zničil Nashville a má mečbol

Tučňáci z Pittsburghu v pátém utkání zničili Nashville na domácím ledě poměrem 6:0 a mají k dispozici první mečbol.

Po sedmi minutách bylo po utkání

V Nashville si Pittsburgh příliš nezahrál a v obou duelech byl bez šance. Doma ale opět oživl a na svého soupeře nastoupil od první minuty.

Hned v úvodu trefil Crosby tyč, vynutil si ale přesilovku. Tu následně po jeho přihrávce využil obránce Schultz a prakticky bylo rozhodnuto. V 7. minutě Kunitz nabil Rustovi a Rinne znovu inkasoval. Snížit mohl aktivní Neal, Murray byl proti.

Malkin uklidnil domácí

Hrálo se vyrovnané utkání, puky ale končily jen za zády Rinneho. Jedenáct vteřin před koncem přenechal Kessel puk Malkinovi a nejlepší hráč letošního play-off se nemýlil. Svůj tým tak uklidnil a již po první třetině bylo zřejmé, že mečbol budou mít Tučňáci.

• Do druhé třetiny nahradil Rinneho Saros a ihned inkasoval, po devětasedmdesáti vteřinách se trefil Sheary. O sedm minut později ukončil svou sérii bez branky Phil Kessel a vše ještě ve druhé části završil Ron Hainsey.

“Není rozhodnuto, čeká nás ještě mnoho práce. Ale tento zápas byl výborný, takto chceme hrát i v Nashvillu,” řekl po utkání autor tří asistencí Sidney Crosby. Bude se jeho tým radovat už v neděli?

Pittsburgh Penguins – Nashville Predators 6:0 (3:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Schultz (Crosby, Hörnqvist), 7. Rust (Kunitz, Daley), 20. Malkin (Kessel, Hainsey), 22. Sheary (Crosby, Guentzel), 29. Kessel (Määttä, Crosby), 37. Hainsey (Malkin, Kessel).