Pittsburgh přehrál San Jose a slaví zisk Stanley Cupu

Stanley Cup patří Pittsburghu! Tučňáci v šestém utkání zvítězili 1:3 a celkově 2:4 na zápasy. Rozhodující gól vstřelil obránce Kris Letang.

Aktivnější znovu hosté

Do první šance se sice dostal domácí Tierney, jenže Murray jeho ránu dokázal vyrazit. Lepší ovšem byli hosté, ostatně jako v každém duelu série.

A Tučňáci se také dostali do vedení. Po vyloučení Zubruse vypálil v přesilové hře Dumoulin a Jones na jeho ránu překvapivě nestačil. Žraloci za první část vypálili jen čtyřikrát a tak nemohli čekat, že by se jim mohlo podařit vyrovnat.

To Pittsburgh mohl přidat ještě minimálně jednu branku, jenže Kunitz se v dobré pozici ideálně netrefil, pokusy Shearyho a Crosbyho zlikvidoval Jones a v závěru třetiny proti němu neuspěl ani Kessel. Domácí gólman tak ještě držel naděje San Jose.

• Rozhodla rychlá odpověď

Naděje vzrostly, když ve 27. minutě Karlsson přenechal puk Coutureovi a ten propálil Matta Murrayho. San Jose výrazně ožilo a zdálo se, že klidně může jít do vedení. Jenže za osmdesát vteřin našel Crosby zpoza branky Krise Letanga a ten propasíroval kotouč do branky.

Stoprocentní gólovku následně neproměnil Pavelski, ideálně se do puku neopřel ani Ward. Na druhé straně mohl vedení zvýšit Malkin, Jones udržel puk před brankovou čárou.

Ve třetí části se očekával velký tlak domácích, ti ale zklamali. Za celou třetinu vypálili jen dvakrát na branku a s vyrovnáním počítat nemohli. Ve hře bez gólmana trefil opuštěnou klec Patrik Hornqvist a definitivně rozhodl o tom, že Stanley Cup patří znovu po sedmi letech Pittsburghu Penguins.

San Jose Sharks – Pittsburgh Penguins 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Couture (Karlsson, Burns) – 9. Dumoulin (Schultz, Kunitz), 28. Letang (Crosby, Sheary), 59. Hörnqvist (Crosby)