Pittsburgh obhájil Stanley Cup, rozhodl v samotném závěru

Pittsburgh Penguins dokázal obhájit Stanley Cup. V šestém finálovém utkání zvítězil v Nashvillu 0:2 díky dvěma brankám v samotném závěru.

Nashville okraden o branku

Až v šestém utkání finále Stanley Cupu se stalo, že v úvodní třetině diváci branku neviděli. Hrál se opatrný hokej a žádný z týmů nechtěl udělat chybu.

Aktivnější ale byli domácí a na konci první části mohli jít do vedení, po ráně Neala ale skvěle zasáhl Murray a nadále tak držel čisté konto. O něj přišel v úvodu druhé části, po ráně Forsberga se z dorážky trefil Sissons.

Rozhodčí ale předtím nesmyslně zapískali a obrali Nashville o branku. Puk totiž Murraymu vypadl ihned a byl hratelný, což ale rozhodčí neviděli.

• Rozhodl bývalý hráč Preds

Druhá třetina už byla ofenzivnější, ani jeden z gólmanů ale chybu neudělal. Murray si výtečně vedl proti pokusům Forsberga či Arvidssona, na Rinneho si zase nepřišel Hagelin či Crosby.

Kapitán hostů měl šanci i na začátku poslední třetiny, Rinne však držel naději Nashvillu. Ten byl následně aktivnější, v samotném závěru ale udeřili hosté. Po ráně Schultze se puk odrazil k Hornqvistovi, který jej poslal z nulového úhlu do zad gólmana Rinneho.

Do prázdné branky se poté v závěru trefil Carl Hagelin a definitivně tak rozhodl o tom, že se Pittsburgh může radovat z obhajoby Stanley Cupu.

Nashville Predators – Pittsburgh Penguins 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 59. Hörnqvist (J. Schultz, Kunitz), 60. Hagelin (Dumoulin)