Petrohrad ve čtyřech zápasech vymazal Podolsk, postup slaví i CSKA

Čtyři zápasy a konec. Dva největší favorité na zisk Gagarinova poháru v prvním kole neztratili ani zápas, SKA Petrohrad i CSKA Moskva postupují do čtvrtfinále.

Petrohrad znovu zářil

Na Západě už je pomalu rozhodnuto o postupujících. Dva jistí čtvrtfinalisté již jsou. CSKA Moskva si ve čtyřech zápasech poradila s Jokeritem, Petrohrad nedal šanci Podolsku.

Souboj Jokeritu s armádním celkem byl neuvěřitelně vyrovnaný, hned tři zápasy muselo rozhodnout až prodloužení. Do něj dospěl i dnešní zápas za bezbrankového stavu. Nakonec rozhodl Bělorus Geoff Platt v šestnácté minutě nastavení.

Naopak zcela bez problémů postupuje Petrohrad. Ten ve třech předešlých zápasech nasázel Podolsku 16 branek, dnes přidal dalších sedm.

• Znovu zářil druhý útok SKA, Vadim Šipačjov si připsal gól a asistenci, Jevgenij Dadonov přidal dvě branky a přihrávku, Nikita Gusev přispěl dvěma nahrávkami.

Minsk se udržel, Dynamo je blízko

V dalších dvou sériích dosud rozhodnuto není. Zatímco se ale ve hře udržel Minsk, namále má Novgorod. Ten nezvládl prodloužení domácího duelu proti Dynamu Moskva a favorit osmifinálové série může doma rozhodnout.

V této sérii se dokonce prodlužovalo již počtvrté, třikrát v nastavení uspěla Moskva a jen jednou se radoval Novgorod.

Ve hře se poté udržel Minsk, který poprvé vstřelil Jaroslavli více než dvě branky a na domácím ledě zvítězil 4:2. Jaroslavl ale má vše ve své moci a doma může tento souboj taktéž ukončit.