Pavelec a jeho skvělý návrat do NHL: Super zákrok a výhra nad Arizonou!

Český brankář Ondřej Pavelec je zpět v NHL! Vedení Winnipegu Jets nebylo spokojené s výkony, které předváděla dvojice Hellebuyck, Hutchinson – obzvláště druhý jmenovaný dělal vrásky na čele trenérského týmu Jets, odchytal totiž 20 duelů a úspěšnost zákroků 89,4% není velmi dobrá vizitka.

I proto se vedení klubu rozhodlo z AHL povolat odepsaného Pavelce, který vypadl z prvního týmu Jets před aktuální sezonou, když ho klub přeřadil na farmu do Manitoby. 29letý brankář se nevzdal a v dresu Manitoby Moose předváděl velmi dobré výkony. Ty mu vynesly místenku v NHL, kam se v této sezoně podíval vůbec poprvé.

Český reprezentant dokonce už zažil svůj letošní debut. V nočním zápase středoevropského času nastoupil proti Arizoně. Diváci ve Winnipegu měli možnost vidět svého dlouholetého oblíbence, který nevstoupil do zápasu vůbec dobře. Inkasoval totiž už v 3. minutě z hokejky Joorise, podruhé byl Pavelec překonán již o 6 minut později, když přesilovku 5 na 3 využil Ekman-Larsson.

Pavelec následně zatáhl roletu a svůj tým podržel parádním zákrokem zejména ve druhé třetině (video najdete pod článkem). Inkasoval až v 55. minutě zápasu, což ho příliš trápit nemuselo. Jeho Winnipeg zvítězil 6:3, navrátilec v bráně domácích zaznamenal 30 úspěšných zákroků a pomohl svému týmu k první výhře po čtyřech prohraných zápasech. Svým výkonem si dost možná zajistil start v dalším utkání.

• Přesto se zdá, že brankářská otázka ve Winnipegu zůstane otevřená, klub momentálně disponuje třemi brankáři. Pavelec totiž přišel do týmu místo zraněného obránce Bena Chiarota a kromě českého gólmana se v týmu nacházejí ještě dva další (Hellebuyck a Hutchinson). Využije Pavelec svou šanci a získá stálé místo v prvním týmu Winnipegu Jets?