Pastrňák s Krejčím zajistili Česku překvapivou výhru proti sborné

David Krejčí a David Pastrňák ve spolupráci s Dmitrijem Jaškinem zajistili českému týmu překvapivou výhru 4:3 po prodloužení proti Rusku.

Špatné starty do třetin

Úvod českému týmu vůbec nevyšel, už po jednasedmdesáti vteřinách skóroval po výborné práci Barabanova Něstěrov.

Rusové si ovšem tlak vytvořit nedokázali, to na druhé straně byl aktivní především nově složený první útok ve složení Jaškin-Krejčí-Pastrňák.

A v 15. minutě se tento útok dočkal branky. S pukem se po přihrávce od Jaškina otočil Krejčí a přesnou ranou pod břevno vyrovnal. A za čtyři minuty už Češi vedli, tentokrát přihrávali Krejčí s Pastrňákem a Dmitrij Jaškin se dočkal branky do sítě své rodné země.

• Po první třetině jsme vedli, úvod druhé části nám ale znovu nevyšel. Po šedesáti vteřinách se s pukem za brankou otočil Bučnevič a Grigorenko už měl jednoduchou práci.

Chyby v defenzivě rozhodly

Ve 25. minutě ale naše reprezentace znovu vedla, po chybě Tryamkina se k puku dostal Krejčí a ten před brankou našel Pastrňáka, který po asistenci přidal i gól. Vedení nám ale znovu dlouho nevydrželo, o minutu později Zajcev krásně zmátl českou defenzivu a Barabanov pohodlně dopravil kotouč do prázdné brány.

Touto brankou se ale zápas změnil. Od té chvíle se začalo bránit a gól už v základní části nepadl. V přesilové hře mohl na ruské straně udeřit Dadonov, po jeho teči se puk odrazil od obou tyčí.

Ve třetí části trefil spojnici Hronek a když ve své šanci neuspěl Pastrňák, šel duel do prodloužení. V něm častěji drželi puk na hokejkách Rusové, velké šance měli ale Češi. A v 64. minutě se dočkali. Pastrňák sice Košečkina napoprvé nepřekonal, za brankou ale puk nahodil před bránu a obránce Jakovlev si jej srazil do vlastní brány.

Česko – Rusko 4:3 v prodloužení (2:1, 1:2, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Krejčí (Jaškin, Gudas), 19. Jaškin (Pastrňák, Krejčí), 25. Pastrňák (Krejčí), 64. Pastrňák (Krejčí, Hronek) – 2. Něstěrov (Barabanov, Kablukov), 21. Grigorenko (Bučněvič, Anisimov), 26. Barabanov (Zajcev, Šalunov). Rozhodčí: Iverson (Kan.), Öhlund (Švéd.) – Davis (USA), Vanoosten (Kan.). Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 12.490.