Parádní obrat, Češi po nájezdech porazili Finsko

Česká reprezentace předvedla proti Finsku parádní obrat a zcela zaslouženě slaví vítězství 4:3 po samostatných nájezdech.

Špatný úvod

Do utkání naši reprezentanti nevstoupili vůbec dobře. Už po osmapadesáti vteřinách chybovala česká obrana a Valtteri Filppula nadvakrát dostal puk do brány.

Po necelých dvou minutách vypálil Jaakola a puk po dvou tečích se štěstím propadl za Mrázka. Finové byli aktivnější a dočkali se i třetího gólu, od modré pálil Lajunen a Mrázek se za pukem mohl jen ohlédnout. První třetině dopadla hrůzostrašně, česká reprezentace prohrávala 3:0 a navíc přišla o kapitána Jakuba Voráčka.

Ten inkasoval úder do oblasti hlavy a krku od Oskara Osaly a v utkání se již neobjevil. Češi i bez něj nastoupili do druhé části s lepším pohybem, šance Pastrňáka i Kováře ale zůstaly nevyužity a tak i po dvou třetinách byl finský gólman Korpisalo nepřekonán.

• Úžasný závěr

I ve třetí části byla naše reprezentace lepší a nakonec se dočkalo hned trojí odměny. Ve 48. minutě po šikovné přihrávce Pastrňáka využil přesilovou hru Horák, o deset minut později tvrdou ranou od modré překonal Korpisala Radko Gudas a hned vzápětí po velké chybě finské obrany vyrovnal Jan Kovář.

Ten tak prolomil svou smůlu a poslal utkání do prodloužení. V něm mohly rozhodnout obě reprezentace, ani jeden gólman ale další branku neinkasoval a tak se šlo do nájezdů.

V něm uspěl po parádním blafáku jen Robin Hanzl a Češi tak slaví důležité vítězství nad Suomi, po skvělém obratu berou dva body do pařížské tabulky.

Finsko – Česko 3:4 po nájezdech (3:0, 0:0, 0:3 – 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Filppula (Aho, Rantanen), 3. Jaakola (Rantanen, Filppula), 14. V. Lajunen (Pihlström, J. Aaltonen) – 48. Horák (Pastrňák, Červenka), 58. Gudas (J. Krejčík), 59. Jan Kovář (Pastrňák), rozh. náj. R. Hanzl