Ovečkin se dočkal, Washington získal Stanley Cup

Washington Capitals se konečně dočkal! V pátém utkání přehrál Vegas Golden Knights 3:4 a zaslouženě slaví svůj první Stanley Cup v historii.

Střelecký účet otevřel Vrána

Do úvodní šance pátého střetnutí se dostali hosté, Oshie našel Vránu, ten ale těžký puk nezpracoval. Tyč následně nastřelil Ovečkin a prosadit se nedokázal ani Bäckström, jenž netrefil odkrytou bránu.

I na začátku druhé části byli aktivnější hosté, Fleury si ale poradil s pokusem Kuzněcova i následnou tečí Smithe-Pellyho. Ve 27. minutě už ovšem inkasoval. Wilson vysunul Vránu a ten parádní ranou pod břevno otevřel skóre.

Hned za tři minuty bylo srovnáno, Holtbyho prostřelil bývalý spoluhráč Schmidt. Hned za minutu znovu vedli hosté, přesilovou hru zužitkoval Alexander Ovečkin.

Jenže i na tuto branku Vegas rychle zareagovali, Tatar vypálil a puk tečoval v bráně ležící Perron. Následně se v samotném závěru druhé části prosadil Smith a Vegas poprvé vedli.

Hrdinou znovu Eller

Hned v úvodu třetí části měl velkou šanci Nosek, Holtby ale dobře zasáhl. Na druhé straně pálil Eller, dobrým zákrokem se prezentoval Fleury.

V 50. minutě už se ovšem hostům srovnat podařilo. Orpik nahodil kotouč na bránu, Smith-Pelly puk se štěstím zpracoval a v pádu jej poslal za záda Fleuryho. O tři minuty později poté Fleury neudržel Connollyho ránu a Lars Eller poslal Caps do trháku.

Lars Eller byl hrdinou už v prvním kole, kdy ve třetím utkání rozhodl dlouhé prodloužení proti Columbusu. Nyní rozhodl páté finále a vlastně celou bitvu o Stanley Cup! Washington se následně ubránil a zaslouženě slaví svůj první Stanley Cup v historii.

Vegas Golden Knights – Washington Capitals 3:4 (0:0, 3:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 30. Schmidt (R. Smith, Marchessault), 33. Perron (Tatar, C. Miller), 40. R. Smith (Tuch, Theodore) – 27. J. Vrána (T. Wilson, Kuzněcov), 31. Ovečkin (Bäckström, Carlson), 50. Smith-Pelly (Orpik), 53. Eller (Connolly, Burakovsky)