Ovečkin má další rekord, vstřelil nejvíce branek v prodloužení

Alex Ovečkin

Alexander Ovečkin na ledě Caroliny vstřelil dvě branky. Nejprve ve třetí třetině vyrovnal a v prodloužení poté rozhodl o další výhře Caps.

Ovečkin znovu v čele tabulky střelců

V posledních týdnech se zdálo, že když skóruje Nikita Kučerov, udeří i Alexander Ovečkin. To se ale na chvíli změnilo a do čela se dostal útočník Tampy Bay Lightning.

Ten má na svém kontě 25 branek, ve středečním utkání proti Torontu se ale neprosadil a tak jej Ovečkin z pomyslného trůnu sesadil. Dlouho se sice v Carolině prosadit nemohl, ve třetí třetině ale vyrovnal na 4:4 a poslal duel do prodloužení, ve kterém taktéž sám rozhodl.

Po necelých dvou minutách Ovečkin naznačil střelu a zmátl gólmana Warda, který se poté nestačil dát do správného postoje a ruský útočník už tam měl poměrně jednoduchou práci.

• 22. gól v prodloužení

Rekord v počtu branek v prodloužení překonal Alexander Ovečkin už v říjnu, kdy svým dvacátým gólem v nastavení překonal Jaromíra Jágra.

Nyní svůj náskok v rámci tohoto rekordu navyšuje, Ovie se trefil už po dvaadvacáté. “V tomto utkání jsme si nezasloužili prohrát a také jsme tak uvažovali. Vedli jsme většinu zápasu a jim se to jen šťastně odrazilo. Dobře jsme ale odpověděli a v prodloužení to dotáhli,” uvedl v pozápasovém rozhovoru Ovečkin, který má letos náběh na padesát branek v sezóně.

Po polovině základní části nasázel 26 branek, druhé poloviny má navíc lepší. O tomto už ale ruský snajpr neuvažuje. “Už se po milnících nedívám, není mi 20 ani 25 let. Beru to zápas po zápase” doplnil kapitán Washingtonu.