Ohlédnutí za světovým šampionátem: Skupina B

Tento týden se ještě budeme věnovat uplynulému světovému šampionátu v Rusku. Dnes se podíváme na hodnocení obou skupin, ve skupině B hrálo i Slovensko.

A Slováci začali skutečně skvěle, v Paláci sportu v Petrohradu porazili na úvod nováčka z Maďarska a následně nedali šanci Francii. Vše se ale začalo hroutit ve druhé třetině proti Německu.

Slováci inkasovali pět branek a následně prohráli i s Běloruskem, i když po dvou třetinách vedli 2:0. To už měly za sebou několik utkání reprezentace Kanady a Finska, které si vedly nadmíru dobře.

To Američané se trápili a když podlehli Německu, celá situace ve skupině B se zamotala. Němci si rázem zajistili postup ze skupiny a dali výraznou šanci Slovákům. Naši sousedé inkasovali shodně pět branek od Kanady a Finska, v posledním duelu jim ale stačilo porazit za tři body USA.

• Jenže to se nakonec nestalo, Slováci předvedli bojovný výkon, ale dva body na postup nestačily. Zpět do divize B se vrací Maďaři, kteří sice po sedmasedmdesáti letech vyhráli zápas na MS, když porazili Bělorusko, jenže jedna výhra nakonec k udržení nestačila.

V posledním utkání Bělorusové zvítězili nad Francií a v elitní skupině se zachránili. Co se týče statistik, nejlepším hráčem skupiny B byl Fin Patrik Laine, jenž zaznamenal deset bodů za šest branek a čtyři asistence.

Společně s Taylorem Hallem z Kanady byl i nejlepším střelcem, mezi nahrávači vynikal Connor McDavid, kanadský útočník si připsal sedm přesných přihrávek.

Touto statistikou se ovšem pyšnili i dva Finové, Jussi Jokinen a Mikael Granlund. Do čtvrtfinále se nakonec z první pozice probojovali právě Finové, za druhou Kanadou skončili Němci a čtvrté místo obsadily Spojené státy americké. A co se branek týče, diváci shlédli 166 branek, což v osmadvaceti zápasech činí průměr 5,93 branek na jedno utkání.