Odvetu Češi zvládli, v nájezdech rozhodl Hemský

Odveta se českým hokejistům povedla, v Praze Česko zdolalo sbornou 2:1 po samostatných nájezdech. Rozhodující nájezd proměnil Aleš Hemský.

Znovu výborný úvod, tentokrát bez branky

Naše reprezentace znovu začala skvěle, už v sedmnácté vteřině stál tváří tvář Varlamovovi kapitán Tomáš Plekanec, ale gólmana Colorada Avalanche výborně zasáhl.

Další šanci měl Michálek, Varlamov nakonec znovu úspěšný. A podruhé se nezadařilo ani Plekancovi, který šikovně ošálil dva ruské beky, ale na Varlamova si nepřišel.

Rusové se osmělili až ve druhé části, Šipačjov ale trefil před odkrytou bránou pouze Plekance, Panarinovu ránu zastavila lapačka Neuvirtha.

• Faul na Ovečkina, úspěch v nájezdech

Další jasnou tutovku spálil Plekanec, na druhé straně pálil Zajcev do tyče. Nakládal následně znemožnil skórovat Ovečkinovi a tak i druhá třetina skončila bez branek.

Jenže hned na začátku třetí části Kuzněcov parádně našel Kučerova a útočník Tampy neměl sebemenší problém dopravit puk do branky.

Střelecky aktivnější ale byli Češi a v závěrečné power play zaslouženě, leč šťastně vyrovnali. Puk se několikrát odrazil a nakonec od kapitána Tomáše Plekance zamířil do brány. V prodloužení jsme přečkali obrovský tlak Rusů, kteří navíc měli mít možnost trestného střílení.

Domácí obraně ujel Ovečkin a byl jasně zahákován, rozhodčí ovšem zákrok přehlédli. Díky tomu se dostal do úniku Voráček, ale nájezd neproměnil. Nakonec tak rozhodly samostatné nájezdy. Na úspěch Voráčka odpověděl Tarasenko, ale po úspěšném pokusu Aleše Hemského zamířil Nikita Kucherov pouze do tyče. Čechům se tak odveta povedla, v Praze zvítězili 2:1 po nájezdech.

Česko – Rusko 2:1 po nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 59. Plekanec (Frolík), rozh. náj. Hemský – 42. Kučerov (Kuzněcov, Ovečkin)