Obrovská ostuda Třince, inkasoval dvanáct branek

Ostudu si uřízli hráči třineckých Ocelářů. V dnešním utkání 43. kola Tipsport extraligy inkasovali hned tucet branek.

Čtyři branky v každé třetině

Začátek utkání přitom Třinci vyšel, už na konci první minuty skóroval obránce Hrabal a hosté šli do vedení. Jenže další průběh utkání už patřil pouze domácím.

Od 13:09 do 14:14 si Sparta připsala tři branky a definitivně se utrhla hostujícímu týmu. V každé třetině si Sparťané připsali čtyři branky a celkem tak Třinci nasázeli rovný tucet branek. Hattrick zaznamenal kapitán Jaroslav Hlinka, čtyři body poté připsal Brian Ihnacak.

Obrovská ostuda, uznával Hamerlík

Duel přilákal více jak 14 tisíc diváků, mohou za to ale především zástupci složek Integrovaného záchranného systému, kterých přišlo až 8 tisíc.

• Sparta se před parádní návštěvou skutečně předvedla, to hosté si sypali popel na hlavu. O obrovské ostudě mluvil po utkání i gólman Peter Hamerlík, jenž po vystřídání inkasoval hned osm branek.

“Je třeba říct, že jsme si dnes udělali obrovskou ostudu. Ten výkon z naší strany nebyl výkonem extraligového týmu. Já osobně se stydím za sebe a za svůj tým,” řekl pro oficiální stránky slovenský gólman, který dnes začínal jako náhradník.

“Byli lepší v pohybu, byli důraznější před bránou, přečíslovali nás a my jsme propadali. Prostě bylo všechno. Samozřejmě, potom se jim odrážely šťastně puky, ale to už tak bývá,” pokračoval zkušený brankář.

Sparta za utkání vyslala celkem 41 střel, Hamerlík zasáhl devatenáctkrát, sám ale osm branek inkasoval. “Já osobně jsem se cítil dobře. Jsem klidný člověk, takže jsem byl v klidu. Jim to tam napadalo, dělali jsme obrovské chyby a dopouštěli jsme přečíslení. Náš výkon byl otřesný,” dodával Hamerlík.