Obhájce Gagarinova poháru vstoupil do nové sezóny vítězně, hlavní favorit prohrál

Moc branek jsme v prvních dnech nového ročníku KHL neviděli. Obhájce Gagarinova poháru z Magnitogorsku vstoupil do nové sezóny vítězně, to hlavní favorit na titul prohrál.

Magnitka reprízu finále zvládla

V úvodních dvou dnech se odehrálo deset utkání a diváci celkem mohli vidět 43 branek, což na úvod není mnoho. V Omsku byla k vidění jedna branka, duel Novosibirsku s Jekatěrinburgem nabídl osm přesných zásahů.

KHL začala už včera soubojem, respektive reprízou loňského finále. Magnitogorsk, obhájce Gagarinova poháru, vstoupil do sezóny vítězstvím nad moskevským CSKA v poměru 3:2.

Vítěznou branku vstřelil ve 24. minutě obránce Tereshchenko, jehož ránu v přesilové hře tečoval jeden z obránců. Za domácí se trefil i Sergej Mozjakin, který do nového ročníku opět nastoupil po boku dua Kovař-Zaripov.

• Zápas byl bohatý na vyloučení, rozhodčí rozdali celkem patnáct dvouminutových trestů. Hned dvakrát putovali za katr Zaripov, Sjomin či Da Costa.

Petrohrad prohrál, bez bodu Slovan

Dnes vstoupil do KHL hlavní favorit na zisk Gagarinova poháru, tým SKA Petrohrad. A ten si na úvod nevedl příliš dobře, na ledě Čeljabinsku prohrál 2:1 po prodloužení.

Za hosty skóroval Jevgenij Dadonov, svůj první soutěžní zápas v dresu SKA má za sebou Pavel Dacjuk. Stejně jako Dadonov si připsal pět střel na bránu, ale gólmana Děmčenka překonat nedokázal. Ten si připsal 32 úspěšných zákroků a stal se první hvězdou zápasu.

Úvodní utkání už má za sebou i jediný slovenský zástupce v KHL, Slovan Bratislava. Proti Kazani byl důstojným soupeřem, ale na ledě AK Bars nakonec odjíždí s nepořízenou. Po srdnatém boji prohráli svěřenci Miloše Říhy 2:1. Jedinou branku hostů vstřelil na konci druhé části Ivan Švarný. Za Kazaň obstaral vítěznou trefu český útočník Jiří Sekáč.