NHL začala, McDavid a Simmonds s hattrickem

Nová sezóna National Hockey League začala ve velkém stylu. Ve čtyřech zápasech jsme viděli hned dva hattricky, šest hráčů si navíc připsalo tři kanadské body.

McDavid sám porazil Jágrův celek

Jaromír Jágr už s Calgary podepsal smlouvu, do prvního utkání nové sezóny proti Edmontonu Oilers ale nenastoupil. A tak mohl jen sledovat, jak je jeho celek bez šance.

Skóre otevřel ve 12. minutě kapitán Oilers Connor McDavid, vítěz Hartovy trofeje z loňské sezóny navíc v poslední třetině přidal další dvě trefy a završil tak hattrick.

Stejně si vedl i Wayne Simmonds, který hattrickem pomohl k výhře Philadelphie Flyers na ledě San Jose Sharks. Simmonds dvakrát tečoval střely, nejprve Gostisbeherea a následně Voráčka, a poté stejně jako McDavid do prázdné branky uzavřel účet utkání.

• Šest hráčů se třemi body

Ve čtyřech zápasech tak diváci viděli hned dva hattricky, další čtyři hráči ale taktéž zaznamenali po třech bodech. Mezi nimi je i Jakub Voráček, který hned třikrát asistoval. Stejnou statistikou se může pyšnit i obránce Flyers Shayne Gostisbehere.

Velmi dobře si poté vedlo Toronto, které ve Winnipegu zvítězilo vysoko 2:7. Patrik Marleau vstřelil dvě branky, gól a dvě asistence zaznamenali Auston Matthews a James Van Riemsdyk.

Jen bod má na úvod Pittsburgh Penguins, obhájce Stanley Cupu doma podlehl po prodloužení St. Louis Blues. Po dvou bodech poté zapsali Sidney Crosby a Jevgenij Malkin.