Mr. Hattrick z Nashvillu: Forsbergovi stačilo na hattrick pouze osm minut!

Filip Forsberg patří nejen mezi největší talenty, ale zároveň mezi nejlepší hráče současné NHL. Navzdory mladému věku (22) tento Švéd patří obrovské opory Nashvillu, má za sebou dvě sezóny, v nichž překročil hranici 60 bodů. V té aktuální odehrál 59 duelů, ve kterých nasbíral dohromady 19 gólů a 20 asistencí.

Především poslední noc byla pro něj doslova pohádková. Jeho hněv si odnesla defenziva Calgary. Forsberg totiž zaznamenal svůj druhý hattrick v kariéře. Ten první zaznamenal před rokem proti St. Louis Blues. Tento byl o něco výjimečnější. Celou situaci zdobí úctyhodný fakt, že tříbrankový zápis stihl Forsberg pouze za 8 minut a 37 sekund! 22letý odchovanec švédského Leksandu prvním gólem snižoval na 2:4, druhým vyrovnal na 4:4 a posledním svým zásahem dokonce otočil stav zápasu na 5:4 ve prospěch Predators.

Bohužel ani tento hrdinský výkon na výhru nestačil. Nashville na domácím ledě podlehl v divokém zápase plamenům z Calgary 5:6 po prodloužení, Forsberg se přesto stal první hvězdou zápasu. A to navzdory tomu, že Johnny Gaudreau, hvězda vítězného Calgary, měla na kontě 4 kanadské body za asistence. Forsbergův výkon chválil také trenér Predators Peter Laviolette.

“Forsberg byl skvělý, jeho útok má za sebou dobrý zápas. Hráli velmi dobře, vrátili nás do zápasu a zajistili nám zisk alespoň jednoho bodu,” řekl Laviolette.

• Nashville se po poslední prohře nachází na 6. místě Západní konference, když nasbíral 65 bodů. Před devátým Los Angeles má tříbodový náskok. V dalším zápase přivítají predátoři na domácím ledě beznadějně poslední Colorado. Dokáže se Forsberg znovu střelecky prosadit?