Mladíci Severní Ameriky překvapili Finsko a mají na kontě první výhru

Vítězný vstup do Světového poháru zaznamenal výběr Severní Ameriky. Mladíci porazili v nočním zápase středoevropského času Finsko. Soupeři nedali žádnou šanci, díky uragánu ve 2. třetině zvítězila Severní Amerika 4:1. Za Finy korigoval skóre v závěru Valtteri Filppula.

Možná trochu překvapivě nastoupil v bráně Finska Pekka Rinne, Tuukka Rask zůstal pouze na střídačce. Byl to právě Rinneho nevýrazný výkon v první třetině, který posadil již od úvodních minut na koně zámořské mladíky. Byl nejistý, vypadávaly mu lehké puky. Naštěstí pro Finy, Severní Amerika skórovala pouze jednou zásluhou Jacka Eichela, který se trefil v 6. minutě po skrumáži před bránou. A to ještě rozhodčí neuznal gól mladíků pro atak na gólmana Rinneho, který vyšel do druhé třetiny jako vyměněný.

Chytal výborně, ale druhé dějství bylo ve znamení uragánu severoamerického týmu. V 26. minutě po chytré teči skóroval Gaudreau, o dvě minuty zvyšoval už na 3:0 Drouin, který dotlačil puk do brány. 5 minut před koncem třetiny dorazil střelu Parayka do brány hráč Colorada Nathan McKinnon.

4:0 pro Severní Ameriku a před námi byla celá třetí třetina. Zdálo se, že je rozhodnuto. Finsko se však nevzdalo, svého soupeře chtělo ještě zatlačit, ale mladíci díky podpoře torontského hlediště nepovolili. Finům dovolili skórovat pouze jednou, v 56. minutě korigoval skóre Filppula a zničil jakékoliv naděje Matta Murrayho na čisté konto. Finský útočník těžil z nahrávky, která přišla zpoza brány, a z bezprostřední blízkosti nedal brankáři sebemenší šanci.

• Severní Amerika má za sebou vítězný vstup do turnaje, svému soupeři nedala nejmenší šanci. Nejpatrnější rozdíl byl v rychlosti obou týmů. Mladíci ale čas na odpočinek mít nebudou, už v noci narazí na Rusko, které bude chtít odčinit zaváhání proti Švédsku.

• Severní Amerika – Finsko 4:1
    • Góly: 6. Eichel (Matthews, McDavid), 26. Gaudreau (Parayko, Larkin), 28. Drouin (Nugent-Hopkins, Gostisbehere), 35. MacKinnon (Parayko) – 56. Filppula (Jokinen, Komarov)
    • Střely: 43 – 25
    • Brankáři: Murray 24/25 – Rinne 39/43