Mike Smith v noci zářil a překonal osobní rekord. Na výhru to nestačilo

Nejzaměstnanější brankář minulé noci v NHL? Jednoznačně Mike Smith z Arizony. Coyotes včera přivítali na domácím ledě Columbus, který si nakonec z Glendale odvezl výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Blue Jackets v zápase jednoznačně dominovali a na bránu soupeře vyslali za 65 minut až 60 střel!

I když Columbus zvítězil, byl to zápas maskovaného muže na druhé straně. Mike Smith zaznamenal dohromady 58 úspěšných zákroků, z toho až 22 ve 3. třetině. V tomto směru mu hráči Arizony příliš nepomohli, dohromady seděli na trestné lavici až osmkrát.

I tento faktor pomohl Smithovi překonat svůj osobní rekord z roku 2012, kdy zastavil 54 střel a co je zajímavé – rovněž proti Columbusu. Tehdy se jednalo o jeho životní sezonu, Phoenix (dnešní Arizona) dovedl svými výkony až do konferenčního finále.

Včera svým heroickým výkonem získal pro Arizonu alespoň bod, ale neskrýval zklamání. Po takovém skvělém výkonu bylo jasné, že tento Kanaďan si zasloužil více. Pro výhru udělal maximum, ale jeho klub 2 body nezískal.

• “Jsem více než frustrovaný. Chtěl bych, aby se náš tým posunul správným směrem a my začali vyhrávat. Když uděláme krok vpřed, tak současně uděláme i dva zpět. Je těžké hrát v NHL tímto způsobem a očekávat vítězství,” řekl 34letý Smith.

Účastník světových šampionátů v dresu Kanady se zaslouženě stal první hvězdou zápasu, pochvalná slova měl pro něj i brankář Columbusu Curtis McElhinney.

“Dnes byl úžasný, chytal opravdu fenomenálně. Svůj tým držel celý zápas a vše potvrdil v prodloužení. Oba jsme měli co dělat, on likvidoval šance jako na běžícím pásu, takže i já jsem musel chytat jejich střely,” řekla dvojka Columbusu, která včera dostala přednost před tradiční jedničkou Sergejem Bobrovskim.