Mečboly nevyužity, půjde se do čtvrtých zápasů

Ani Vítkovice na ledě Plzně, ani Mladá Boleslav doma. Série předkola play-off Tipsport extraligy budou pokračovat čtvrtými zápasy.

Vítkovicím nevyšla úvodní část

Vítkovicím na ledě Plzně absolutně nevyšla první třetina. Domácí vyslali na hostující branku 16 střel a dvakrát dokázali udeřit. Po přesilovce pěti proti třem se parádně trefil Tomáš Svoboda, po dvou minutách udeřil i Miroslav Preisinger.

Balán sice další brankou v oslabení dal šanci hostům, ale Kubalík a Indrák zvýšili už na rozdíl tří gólů. Roman po dobré spolupráci se Zdráhalem znovu snížil, ale bývalý hráč Vítkovic Peter Čerešňák na konci druhé třetiny využil vyčerpanosti hostujících hráčů a bylo definitivně hotovo.

Vítkovice se ve třetí části snažili o nemožné, výsledkem byla pouze branka Lukáše Kucsery. Vítkovice zkusily ještě hru bez gólmana, ale Plzeň už vítězství ubránila a zítra tak uvidíme čtvrtý duel.

• HC Škoda Plzeň – HC Vítkovice Ridera 5:3 (2:0, 3:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. T. Svoboda (P. Kadlec, Kratěna), 17. Preisinger (T. Svoboda, Stach), 25. D. Kubalík (Kracík, Indrák), 31. Kracík (D. Sklenička), 39. Čerešňák (T. Svoboda, Stach) – 22. Balán, 35. O. Roman (P. Zdráhal, Olesz), 53. Kucsera (D. Květoň)

Další hostující kanonáda

1:4, tak by to dle posloupnosti mělo skončit zítra. Hostující týmy v této sérii naprosto dominují a tak dnes Chomutov uživil svou naději na postup.

V prvním utkání Boleslav zvítězila 1:7, poté 1:6. Dnes uspěl Chomutov v poměru 1:5, o výsledku rozhodla především druhá polovina první třetiny. Dvakrát se trefil Vondrka, jednou Skokan a nebylo co řešit.

Naději dal domácím Orsava, ale ještě v první třetině ji vzal krásnou střelou Michal Poletín. Hvězdou utkání se stal Ivan Huml, autor čtyř bodů. Zdatně mu sekundoval tříbodový Michal Vondrka a tak zítra uvidíme čtvrtý zápas i této série.

BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 37. Orsava (Musil, Kučný) – 10. Vondrka (Huml), 15. Skokan (Huml), 16. Vondrka, 40. Poletín (Huml, Mrázek), 47. Huml (Rutta, Vondrka)