Matthews se zapsal do historie, v prvním utkání v NHL nasázel čtyři branky

Toronto sice podlehlo Ottawě 4:5 v prodloužení, fanoušci tohoto klubu jsou ale nadšení. A to z jedničky posledního draftu Austona Matthewse.

Ani čtyři branky na vítězství nestačily

Tak hezky od začátku. Auston Matthews se stal jedničkou v posledním draftu, který se konal v Buffalu. Vybralo si jej Toronto Maple Leafs, které dlouhé roky čeká na větší úspěch.

Fanoušci věří, že právě Matthews by jim tento úspěch mohl přinést. Mezitím se Matthews objevil na světovém šampionátu v Rusku a byl i členem výběru mladíků Severní Ameriky v rámci Světového poháru.

A nyní má za sebou premiéru v nejslavnější hokejové lize světa. Neuvěřitelnou premiéru. Americký rodák ze Scottsdale totiž dokázal to, co nikdo jiný před ním. Ve své premiéře nasázel soupeři, konkrétně Ottawě, čtyři branky!

• Doma bude mít čtyři puky

A tak se ihned zapsal do historie této soutěže. V moderní éře NHL se takový počin nikomu nepovedl. Například Jaromír Jágr na tento zápis čekal v NHL dlouhých deset let.

Trenér Toronta Mike Babcock tak svou novou hvězdu po utkání chválil, také jak jinak. “Je neuvěřitelný. Je mu sice 19 let, ale na ledě se chová jako vyspělý hráč. Podívejte se na jeho druhou branku, to by moc hráčů nesvedlo,” ocenil amerického střelce Babcock.

Ani tento úžasný výkon ale na výhru nestačil a jeho výkon tak trochu kazí fakt, že Toronto inkasovalo pět branek a nakonec se musí spokojit jen s bodem. Výhru slavila po prodloužení Ottawa, střelcem vítězné trefy se stal Kyle Turris, jenž se v prvním utkání nové sezóny trefil dvakrát.