Malkin se vrátil, Pittsburgh ale selhal

Malkin

Jevgenij Malkin se vrátil do sestavy Pittsburghu, Tučňáci ale doma druhé utkání nezvládli a podlehli New Yorku Rangers 2:4.

Statistika bez Malkina byla úchvatná

Závěr základní části odehrál Pittsburgh bez Jevgenije Malkina. Ruský útočník vynechal posledních patnáct zápasů, jenže Tučňáci bez něj váleli.

Málokdo očekával, že bez něj Pittsburgh dokráčí do play-off. Nakonec si ale vybojoval dokonce domácí prostředí. V prvním duelu zvítězil a v šestnácti zápasech bez Malkina vyhrál celkem čtrnáct.

Dnes se Malkin do sestava Penguins vrátil, zařadil se přitom ale až do třetí řady mezi Rusta a Shearyho. Mezi Philem Kesselem a Carlem Hagelinem zůstal Nick Bonino.

• Jedna asistence nestačila

Jenže v první části Malkin povětšinou nastupoval s kapitánem Sidney Crosbym, tuto dvojici doplňoval Patrik Hornqvist. V první třetině bylo ještě vše v naprostém pořádku, jenže druhá část se domácím hrubě nevydařila.

Pittsburgh sice šel do vedení, následně ale inkasoval tři branky a bylo po utkání. Při všech domácích gólech byl Malkin na lavičce a minusový bod si tak nezapsal. Naopak ve třetí části asistoval u branky Kessela, kterou parádní otočkou zařídil Bonino.

Pittsburgh skóroval dvakrát, vždy ale v přesilové hře. Jinak byl Henrik Lundqvist bezchybný a jeho New York Rangers tak vyrovnal sérii. Nyní se souboj stěhuje do Madison Square Garden a ve výhodě tak je tým z Manhattanu.

A ještě k Malkinovi, ten odehrál bez jednatřiceti vteřin dvacet minut, hned pět minut strávil na přesilové hře. Připsal si jeden hit a jednu zblokovanou střelu, ovšem mezi tři tyče nevypálil ani jednou. I to možná stálo Pittsburgh zápas. Jak skončí třetí střetnutí? A bude se Malkin radovat z branky?