Lightning přišli o Bishopa

Tampa Bay

Tampa Bay Lightning si v prvním zápase proti Pittsburghu Penguins ve finále Východní konference prošla několika problémy, ale nakonec zápas vyhrála v poměru 3:1. I když Blesky vyhrály, jejich obavy se teď zaměřují na situaci kolem brankářské jedničky Bena Bishopa. Ten opustil led v první třetině. Divně se stavěl na levou nohu a byl ihned poslán na vyšetření.

Po tomto zranění se ale Lightning semknuli a podařilo se jim získat vedení 3:0. Pittsburgh pak ve druhé třetině snížil, ale pro Tučnáky to byl také jejich poslední gól v utkání a to hlavně díky Bishopově náhradě Andrei Vasilevskiymu.

Pokud by se zranění jedničky týmu ukázalo jako dlouhodobé, Blesky by se tak musely kompletně spolehnout na tohoto brankáře, který ale nemá v playoff velké zkušenosti. Začátek svého působení v kleci mu ale vyšel náramně. Připsal si 23 zákroků a nikdy se nezdálo, že by toho na něj bylo moc.

Loni zažil podobnou situaci, kdy ve finále proti Chicagu Blackhawks musel sérii načít. Bishop byl také lehce zraněný. Takže alespoň chuť playoff ochutnal, i když Tampa zápas prohrála. Nyní bude mít možná ještě větší šanci ukázat, jak zvládá velké zápasy.

• Je celkem zajímavé, že za Penguins musí nastupovat také mladý gólman. Mattu Murraymu je 21 let a je to tedy série o dvou mladících. Pro Vasilevskiyho je to možnost zlepšit vyhlídky na svoji budoucnost a stát se jedničkou. Murray je naopak jedním z klíčových hráčů Penguins. Na svůj věk nevypadá vůbec nijak vystrašeně.

Takto mladí brankáři se proti sobě v playoff postavili naposledy v roce 1987, v historii se pak tato situace odehrála pouze třikrát.