Liga mistrů: Vítkovice a Sparta jdou do čtvrtfinále

Vítkovice doma porazily Liberec 3:1 po prodloužení a postupují do čtvrtfinále Ligy mistrů. Tam uvidíme i pražskou Spartu, která předvedla ve Švédsku vynikající výkon.

Vítkovice vyhrály, přesto se šlo do prodloužení

Liberec v prvním utkání zvítězil díky brance v oslabení, stejně začal i dnešní duel na ledě Vítkovic. V 6. minutě pykal na trestné lavici Zdráhal, hostujícím hráčům ale v oslabení ujel Roman Szturc a parádním blafákem nedal Willovi šanci.

Další velké šance přicházely až v polovině utkání, domácí gólman Dolejš byl ale bezchybný. Za tohoto stavu by se prodlužovalo, jenže na začátku poslední části se o slovo opět přihlásil Szturc, jenž předvedl kopii své první branky a parádní kličkou Willa znovu překonal.

Nakonec se ale do prodloužení šlo. Liberec odvolal gólmana a v 59. minutě po tyčce Šimka dorazil puk do brány Bulíř. Prodloužení 3 na 3 ovšem nabídlo rychlý konec a postup domácích. Po chybě jednoho z obránců ujel Radoslav Tybor a hned ve svém prvním utkání za Vítkovice rozhodl. Do čtvrtfinále prestižní Ligy mistrů tak jdou Vítkovice.

• Parádní výkon Sparty

Čtvrtfinále si po nepovedeném domácím střetnutí zahraje i pražská Sparta, jenž ve Švédsku předvedla vynikající výkon a po zásluze zvítězila vysoko 0:5.

Rozhodla druhá třetina, ve které hosté udeřili hned třikrát. Dvakrát se v utkání trefil Lukáš Pech, který přidal i jednu asistenci a stal se hlavní hvězdou utkání. Tři body získal i další útočník Andrej Kudrna, ten k jedné brance přidal dvě přihrávky.

HC Vítkovice Ridera – Bílí Tygři Liberec 3:1 po prodloužení (1:0, 0:0, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Szturc (Balán), 45. Szturc (Stastny), 62. Tybor – 59. Bulíř (Jelínek, Šimek)

HV 71 – Sparta Praha 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Pech (Kumstát, Kudrna), 28. Mikuš (Piskáček, Pech), 31. Pech (Piskáček, Kudrna), 31. Cingel (Barinka, Černoch), 58. Kudrna