Kuzněcov znovu řádil a Caps jsou krok od Stanley Cupu

Washington se štěstím přežil začátek utkání a poté hostům ještě v první části nasázel tři branky. Nakonec zvítězil vysoko 6:2 a je krok od vytouženého Stanley Cupu.

Dvě tyčky a poté radost domácích

Washington hned v úvodu přečkal tři obrovské šance hostujícího týmu. Nejprve tyčku orazítkoval svou tečí Haula, následně branku domácích minul Smith a hned vzápětí stoprocentní šancí pohrdl Neal.

Ten měl v přesilové hře před sebou odkrytou klec, ale znovu zamířil jen tyče. Tento neuvěřitelný úvod tak domácí přečkali a brzy se dostali do vedení. V 10. minutě vypálil v přesilovce Kuzněcov a Oshie dorazil jeho ránu za záda Fleuryho.

Další gól přišel v minutě sedmnácté, tentokrát Kuzněcov parádně našel Wilsona a Fleury byl znovu překonán. Dvacet vteřin před koncem poté domácí zabojovali o kotouč v útočném pásmu a výsledkem byla gólová dorážka Smithe-Pellyho. Po první třetině tak bylo prakticky rozhodnuto.

• Kempný uklidnil Caps

Ve druhé části měl nejprve obrovskou příležitost Kempný, puk do prázdné brány nezasunul. Na druhé straně znovu zvonila tyč, tentokrát po ráně McNabba.

36. minuta už ovšem branku přinesla. John Carlson si v přesilové hře zahrál na Alexandera Ovečkina a tvrdou pumelicí z levého mezikruží zvýšil už na 4:0.

Hostům se ve třetí části podařilo snížit, přesilovku nejprve zužitkoval Neal, o sedm minut později dal Vegas naději Smith, který využil chyby domácí obrany.

Jenže domácí uklidnil Michal Kempný, který dostal dobrý pas od Bäckströma a tvrdou ranou zvýšil na 5:2. Poslední slovo měl Connolly, kterého před bránou našel Kuzněcov a Fleury byl znovu bez šance. Jevgenij Kuzněcov si připsal čtvrtou asistenci a výrazně se podílel na tom, že Washington ovládl i druhý domácí zápas ve finálové sérii.

Washington Capitals – Vegas Golden Knights 6:2 (3:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 10. Oshie (Kuzněcov, Bäckström), 17. T. Wilson (Kuzněcov), 20. Smith-Pelly (Niskanen, Ovečkin), 36. Carlson (Kuzněcov, Oshie), 54. Kempný (Bäckström, Oshie), 59. Connolly (Bäckström, Kuzněcov) – 46. Neal (Haula, C. Miller), 53. R. Smith (Marchessault, Sbisa)